بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آثار مثبت گسترش ترانزیت

کد خبر: 11533 Print This Post
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۳۲
آثار مثبت گسترش ترانزیت

www.BanaNews.irمدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی با بیان این‌که هدف‌گذاری افزایش میزان ترانزیت و رسیدن آن به ۱۲ میلیون تن است، گفت: توسعه ترانزیت منجر به افزایش درآمدهای کشور می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سعید عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به افزایش ترانزیت طی سال‌های ۸۸ و ۸۹ اظهار کرد: این رقم از پنج میلیون تن در سال ۸۷ به ۹٫۵ میلیون تن در سال ۸۹ رسیده است.

وی با اشاره به گسترش زیرساخت‌ها برای توسعه ترانزیت، تصریح کرد:‌ هدف‌گذاری افزایش میزان ترانزیت و رسیدن آن به ۱۲ میلیون تن است.

عبداللهی گفت: در این راستا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توسعه ترانزیت را از اولویت‌های کاری خود قرار داده و برنامه‌هایی رادر این راستا به کار گرفته است.

مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی با تاکید بر این که گسترش ترانزیت با میزان تجارت در منطقه و همچنین روابط کشورهای منطقه ارتباط دارد، اضافه کرد:‌در صورت وجود تقاضا قابلیت وظرفیت حمل ۱۵ تا ۲۰ میلیون تن کالا را در سال داریم.

وی در ادامه با بیان این که مسوولان و صاحب‌نظران بر گسترش ترانزیت تاکید دارند، گفت: توسعه ترانزیت منجر به افزایش درآمدهای کشور می‌شود و در روابط با کشورهای منطقه تاثیر دارد.

عبداللهی با اشاره به این‌که افزایش درآمدهای ترانزیتی باعث حضور فعال کشور در افزایش رشد اقتصادی منطقه می‌شود، اضافه کرد: اخیرا موافقت‌نامه‌ای بین پنج کشور ایران، قطر، عمان، ترکمنستان و ازبکستان منعقد شده وسایر کشورها نیز برای عضویت در این موافقت‌نامه اعلام آمادگی کرده‌اند.

مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی با اشاره به این‌که برای تحق اهداف باید به زیرساخت‌ها در مبادی ورودی و خروجی توجه کنیم،‌ اظهار کر: وزارت راه و ترابری اولویت خود را تکمیل زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی و دریایی برای توسعه ترانزیت قرار داده است و در این راستا مسیرهای پر اهمیت و حلقه‌های مفقوده کریدروها شناسایی شده‌اند.

به گفته وی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اختصاص بودجه مناسب برای توسعه ترانزیت احداث و بازسازی پایانه‌های مرزی را مورد تاکید قرار داده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها