بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تدوین اساسنامه جدید با هدف واگذاری تصدی‌ها به بخش خصوصی

کد خبر: 10850 Print This Post
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۲:۰۷
تدوین اساسنامه جدید با هدف واگذاری تصدی‌ها به بخش خصوصی

www.BanaNews.irرئیس هیئت مدیره و مدیر عامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: اساسنامه جدید این شرکت با هدف احصاء وظایف حاکمیتی و واگذاری تصدی‌ها به بخش خصوصی و تعاونی و تبدیل آن به سازمان حاکمیتی (موسسه دولتی) در حال تدوین است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، کامران رحیم‌اف که در گردهمآیی سرپرست وزارت راه و ترابری، معاونان و مدیران کل راه و ترابری استان‌ها ‌سخن می‌گفت، بیان داشت: بر اساس این مصوبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ هیئت وزیران، وزارت راه و ترابری موظف است ظرف مدت ۶ ماه نسبت به اصلاح اساسنامه و احصاء وظایف حاکمیتی و واگذاری تصدی‌ها به بخش خصوصی و تعاونی و تبدیل آن به سازمان حاکمیتی (موسسه دولتی) اقدام کند.

مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و ترابری تأکید کرد: ‌در سال ۱۳۹۰ ارتقای کیفیت پروژه‌ها را با جدیت پیگیری می‌کند؛ آزمایش پروژه‌های حمل و نقل در چهار مرحله شامل بستر، اساس، زیر اساس و ابنیه بتنی انجام می‌شود.

رئیس هیئت مدیره ‌آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با بیان اینکه حضور نماینده آزمایشگاه در تحویل موقت پروژه‌ها ضرورت دارد، ‌به تبدیل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به سازمان حاکمیتی ( موسسه دولتی ) اشاره کرد و افزود: از حضور بخش خصوصی برای واگذاری تصدی‌ها در حوزه آزمایشگاه حمایت می‌کنیم و در آینده این موسسه دولتی وظیفه هدایت و نظارت و امور حاکمیتی را در حوزه آزمایش و کنترل کیفی پروژه‌ها را بر عهده خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به استفاده از تکنولوژی‌های جدید کنترل کیفی پروژه‌ها در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از مدیران و مسئولان وزارت راه و ترابری درخواست کرد روش‌های منسوخ شده را کنار بگذارند و در پروژه‌ها از روش‌های جدید کنترل کیفی استفاده کنند.

مدیر عامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک یادآور شد: در کانون کارشناسان رسمی دادگستری به منظور اظهار نظر در حوزه حمل ونقل کارشناس ترافیک به کار گرفته شده‌اند و لازم است مدیران در استان‌ها به این مساله توجه و در صورت لزوم از آنها استفاده کنند.

بنابراین گزارش هیئت وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و راه و ترابری و به استناد ماده ۲ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، با انتقال شرکت مادرتخصصی آزمایشگاه و مکانیک خاک (سهامی خاص) از گروه یک بنگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی موضوع ماده ۲ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ به گروه ۲ این قانون موافقت کرد؛ بدین ترتیب، شرکت مادر تخصصی آزمایشگاه و مکانیک خاک از پیوست شماره ۳ تصویب‌نامه مورخ هفتم شهریورماه ۱۳۸۸ (موضوع تعیین شرکت‌های قابل واگذاری) به پیوست شماره ۲ آن منتقل شد.

بر اساس این مصوبه، وزارت راه و ترابری موظف شد ظرف مدت ۶ ماه نسبت به اصلاح اساسنامه و احصاء وظایف حاکمیتی و واگذاری تصدی‌ها به بخش خصوصی و تعاونی و تبدیل آن به سازمان حاکمیتی (موسسه دولتی) به منظور برنامه‌ریزی، نظارت و بازرسی و کنترل فنی به هنگام اجرای پروژه‌های عمرانی اقدام و نتیجه را برای طی مراحل قانونی تصویب اقدام کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها