بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اساسنامه جدید آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در حال تدوین است

کد خبر: 10757 Print This Post
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۴:۴۳
اساسنامه جدید آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در حال تدوین است

www.BanaNews.irمدیر عامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و ترابری اعلام کرد: اساسنامه جدید این شرکت با هدف احصاء وظایف حاکمیتی و واگذاری تصدی‌ها به بخش خصوصی و تعاونی و تبدیل آن به سازمان حاکمیتی (موسسه دولتی) در حال تدوین است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) از روابط عمومی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک،’کامران رحیم اف افزود: براساس مصوبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ هیأت وزیران ، وزارت راه و ترابری موظف است ظرف مدت شش ماه نسبت به اصلاح اساسنامه و احصاء وظایف حاکمیتی و واگذاری تصدی‌ها به بخش خصوصی و تعاونی و تبدیل آن به سازمان حاکمیتی (موسسه دولتی) اقدام کند.

وی با بیان اینکه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در سال ۱۳۹۰ ارتقای کیفیت پروژه‌ها را با جدیت پیگیری می‌کند اظهار داشت: آزمایش پروژه‌های حمل ونقل در چهار مرحله شامل بستر، اساس، زیر اساس و ابنیه بتنی انجام می‌شود.

مدیر عامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در ادامه بر حضور نماینده آزمایشگاه در تحویل موقت پروژه‌ها تاکید و با اشاره به تبدیل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به سازمان حاکمیتی ( موسسه دولتی ) تصریح کرد: از حضور بخش خصوصی برای واگذاری تصدی‌ها در حوزه آزمایشگاه حمایت می کنیم .

وی افزود: این موسسه دولتی در آینده وظیفه هدایت و نظارت و امور حاکمیتی در حوزه آزمایش و کنترل کیفی پروژه‌ها را بر عهده خواهد داشت.

رحیم اف در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم استفاده از تکنولوژی های جدید کنترل کیفی پروژه‌ها در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از مدیران و مسئولان وزارت راه و ترابری خواست روش‌های منسوخ شده را به کناری گذاشته و در پروژه‌ها از روش‌های جدید کنترل کیفی استفاده کنند.

هیات وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و راه و ترابری و به استناد ماده ۲ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، با انتقال شرکت مادرتخصصی آزمایشگاه و مکانیک خاک (سهامی خاص) از گروه یک بنگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی موضوع ماده ۲ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ به گروه ۲ این قانون موافقت کرد.

بدین ترتیب شرکت مادرتخصصی آزمایشگاه و مکانیک خاک از پیوست شماره ۳ تصویب‌نامه مورخ ۱۳۸۸/۶/۷ (موضوع تعیین شرکت‌های قابل واگذاری) به پیوست شماره ۲ آن منتقل شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها