بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

راهداری در رنج کمبود اعتبارات

کد خبر: 10645 Print This Post
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۵:۰۵
راهداری در رنج کمبود اعتبارات

www.BanaNews.irمدیرکل نگهداری راه و ابنیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به این‌که باید چهار الی شش درصد ارزش راه‌ها را صرف نگهداری آنها کنیم، گفت: تنها یک چهارم اعتبار مورد نیاز به این بخش اختصاص داده می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس عزیر فیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در راستای نگهداری راه‌های کشور که بالغ بر یکصد هزار میلیارد تومان ارزش دارند، باید اقدامات اساسی انجام شود.

وی اضافه کرد: مرسوم است که چهار الی شش درصد ارزش راه‌ها را صرف نگهداری راه‌ها کنند، اما متاسفانه در این حوزه با محدویت منابع و اعتبارات روبه‌رو هستیم.

فیلی در ادامه با بیان این‌که حداقل باید چهار تا شش هزار میلیارد تومان به نگهداری راه‌ها اختصاص دهیم، تصریح کرد: با توجه به محدویت منابع باید اولویت‌بندی کرده و اقدام به نگهداری و تعمیر راه‌ها کنیم.

وی با اشاره به این‌که شریان‌های پرترافیک، مبادی ورودی کشور و شهرها و همچنین مسیر‌های پرتردد از اولویت‌ها هستند، اضافه کرد: در سال‌های اخیر اقدام به انجام کارهایی کرده‌ایم که در بخش غیردولتی برای حضور در این بخش انگیزه ایجاد شود.

مدیرکل نگهداری راه و ابنیه سازمان راهداری با اشاره به این‌که تنها یک چهارم اعتبار مورد نیاز به این بخش اختصاص داده می‌شود، خاطرنشان کرد: قصد داریم نگهداری آزاد‌راه‌ها و بهره‌برداری از آنها را به بخش غیردولتی طی مدت‌های ۱۰ و ۲۰ ساله واگذار کنیم تا از محل درآمد‌های وصولی به نگهداری و بهسازی راه‌ها بپردازند.

فیلی با اشاره به این‌که مذاکراتی درباره‌ی آزاد‌راه‌های تهران – قم و تهران – قزوین – زنجان با بخش خصوصی انجام داده‌ایم، گفت: بخش خصوصی از این امر استقبال کرده و ما به دنبال راهکارهای قانونی هستیم.

وی در ادامه از انجام مذاکره با دولت برای افزایش میزان اعتبار این بخش خبر داد و اضافه کرد: دولت وعده داده تا از امکانات دولتی و همچنین از محل اوراق مشارکت و سهام دولتی اعتباری را به این بخش اختصاص دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها