بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۵ تیر، ۱۳۹۷ | Tuesday, 26 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نیکزاد:اموال مازاد را بفروشید و از اعتبار آن برای انجام پروژه‌ها استفاده کنید

کد خبر: 10401 Print This Post
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۹:۳۹
نیکزاد:اموال مازاد را بفروشید و از اعتبار آن برای انجام پروژه‌ها استفاده کنید

www.BanaNews.irسرپرست وزارت راه و ترابری در جمع مدیران کل راه و ترابری استان‌ها اظهار کرد: مدیران کل راه و ترابری استان‌ها می‌توانند اموال مازاد را در سراسر کشور به فروش برسانند و از اعتبار آن برای انجام پروژه‌ها استفاده کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس‌ علی نیکزاد که در گردهم‌آیی معاونان و مدیران کل راه و ترابری استان‌ها با حضور قائم مقام وزارت راه و ترابری در ساختمان شهید دادمان سخن می‌گفت، تصریح کرد: ادارات کل راه و ترابری استان‌ها براساس عملکردی که خواهند داشت رتبه‌بندی می‌شوند.

وی با بیان سیاستهای وزارت راه و ترابری تاکید کرد: با هماهنگی انجام شده با مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه، از این پس انجام برخی پروژه‌ها به‌طور کامل به استان‌ها واگذار می‌شود و معاونت برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل نیز آماده تفویض اختیار برای انجام پروژه‌ها به استان‌ها است.

سرپرست وزارت راه و ترابری اضافه کرد: انجام و تکمیل پروژه‌های ناتمام که سال‌های گذشته برجای مانده است در اولویت‌های کاری وزارت راه و ترابری قرار دارد و بایستی استان‌ها لیست پروژه‌های ناتمام را که سالها مانده‌اند تهیه و ارائه کنند.

وی ادامه داد: در کمیسیون تحویل موقت پروژه‌ها همانطور که در قانون هم آمده است نماینده‌ای از آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک باید حضور داشته باشد.

نیکزاد در این گردهم‌آیی با تاکید بر انجام پروژه‌ با قیمت مقطوع در زمان مشخص خواستار ارائه طرح‌های نو در ساخت پروژه‌ها شد و گفت: استفاده از قیر امولسیونی، روسازی بتنی و استفاده از ایده‌های جدید بایستی مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم همزمان با افزایش قیمت‌ها کارها را انجام دهیم.

سرپرست وزارت راه و ترابری بیان کرد: نماینده وزارت راه و ترابری در استانها که در شورای برنامه‌ریزی استان نیز حضور می‌یابد، مدیر کل راه و ترابری است.

وی تاکید کرد: مدیران کل راه و ترابری برای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی تلاش کنند و به منظور انجام امور اداری و صدور مجوز‌های لازم برای بازگشت سریع‌تر سرمایه بخش خصوصی ستاد وزارتخانه آمادگی کامل دارد.

نیکزاد اعلام کرد: امسال راه‌های روستاهای بالای ۵۰ خانوار کشور با مدیریت معاونت ساخت و نگهداری راه‌های روستایی باید آسفالت شود که در این زمینه هزینه زیرسازی این راه‌ها بر اساس توافقات به عمل آمده توسط استانداری‌ها تامین می‌شود. وی بر تهیه عملیات راهداری و افزایش ایمنی راه‌ها تاکید و خواستار ارائه برنامه جامع در زمینه انجام عملیات راهداری و بهسازی در سه مقطع سال از جمله تعطیلات نوروز، تابستان و زمستان شد.

سرپرست وزارت راه و ترابری در پایان از مدیران کل خواست با حضور در گردهمایی ماهیانه نسبت به ارائه گزارش کارهای انجام شده اقدام کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها