بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تلاش برای بالا بردن عمر مفید آسفالت

کد خبر: 10127 Print This Post
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۵
تلاش برای بالا بردن عمر مفید آسفالت

www.BanaNews.irشهریار افندی‌زاده ـ رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در ششمین کنگره ملی مهندسی عمران کشور در دانشگاه سمنان اظهار کرد: سالانه از محل اعتبارات ملی، استانی و سایر منابع ۸ هزار میلیارد ریال اعتبار برای نگهداری راهها تامین می‌شود و این در حالی است که حفظ و نگهداری۲۶ هزار کیلومتر راههای کشور سالانه به ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به وضعیت راههای کشور گفت: ۲۹ درصد از راههای کشور دارای وضعیت نامطلوب و خراب شدید، ۴۱ درصد دارای وضعیت سالم، ۱۴ درصد کم و ۱۶ درصد وضعیت متوسط است.

معاون وزیر راه و ترابری با بیان اینکه سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو به ناوگان جاده‌ای افزوده و دو هزار کیلومتر راه احداث می‌شود، به مرگ سالانه ۲۳ هزار و ۲۴۰ نفر در راههای کشور اشاره و تاکید کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه سالانه باید ۱۰ درصد از حجم تلفات جاده‌ای کاسته شود.

وی حجم اعتبارات ملی امسال این سازمان را دو هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: با افزوده شدن اعتبارات استانی این رقم به چهار هزار میلیارد ریال افزایش می‌یابد و باید این رقم را با استفاده از دیگر منابع به هشت هزار میلیارد ریال برسانیم.

وی همچنین گفت: در سال گذشته یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر از راههای بزرگراهی، دو هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه اصلی و دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه فرعی کشور بهسازی، روکش آسفالت و مرمت شده است.

معاون وزیر راه با بیان اینکه عمر مفید آسفالت در کشورهای مختلف بین ۱۰ تا ۱۵ سال است، گفت: با این حال تلاش ما این است این میزان را در ایران به پنج سال برسانیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها