بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تونل تنگ زاغ آماده بهره برداری است

کد خبر: 10075 Print This Post
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۹:۰۴
تونل تنگ زاغ آماده بهره برداری است

www.BanaNews.irمدیرکل منطقه هشت شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: تونل تنگ زاغ در بزرگراه سیرجان – بندرعباس هم اکنون آماده بهره برداری رسمی شده و می توان مسیر منطقه تنگ زاغ را در مدت ۱۷ دقیقه طی کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور،’علی اکبر محمدی’ با تشریح عملیات مهندسی تونل تنگ زاغ گفت: این تونل با مشخصات فنی ویژه و با تلاش مهندسان ایرانی ، در منطقه کوهستانی صعب العبور با حفر تونل دوم تنگ زاغ در ۷۰ متری پایین تر از موقعیت تونل قدیم حفاری و آماده شده است.

وی با اشاره به افزایش بیش از گذشته ترانزیت در محور بندرعباس – سیرجان افزود: با پیگیری‌های مستمر انجام شده در دولت دهم حفاری این تونل عظیم ظرف مدت ۱۱ ماه و عملیات لاینینگ آن را طی شش ماه به اتمام رسید.

مدیرکل ساخت و توسعه منطقه هشت وجود بنادر مهم شهید رجایی و شهید باهنر، مراکز مهم کشاورزی و صنعتی و توسعه استان هرمزگان را عوامل افزایش حجم ترانزیت در محور استراتژیک بندرعباس – سیرجان ذکر کرد و افزود: به همین دلیل و به علت شیب طولی زیاد راه‌های طرفین تونل قدیم واقع در محور موجود، راه بندان‌های سنگینی به خصوص در فصل‌های مسافرتی در دو طرف تونل قدیم تنگ زاغ ایجاد می شد و مردم در این منطقه ساعت‌ها متوقف می شدند.

به گفته وی دیگر خبری از راه بندان‌های چند ساعته نیست و می توان مسیر را در آن منطقه در مدت ۱۷ دقیقه طی کرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها