بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مسیر راه‌آهن جنوب – غرب کشور بازگشایی شد

کد خبر: 998 Print This Post
۲۲ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۲۲
مسیر راه‌آهن جنوب – غرب کشور بازگشایی شد

تwww.Bananews.irهران – سخنگوی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: خط آهن مسیر بین ایستگاه شهبازان و ایستگاه شهید چراغی در منطقه لرستان که به علت خارج شدن لکوموتیو از خط مسدود شده بود، هم اکنون بازگشایی شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا،’مهدی حاجیان’افزود: لکوموتیو منفرد (بدون واگن)در حدود ساعت ۲۰ شب گذشته بین ایستگاه شهبازان و ایستگاه شهید چراغی در منطقه لرستان(خط‌ آهن جنوب غرب) از ریل خارج شد و خط را مسدود کرد که با تلاش همکاران در ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه شب گذشته این لکوموتیو به روی خط بازگشت.

وی با بیان اینکه کمتر از چهار ساعت پس از مسدود شدن این مسیر، خط‌ آهن مذکور بازگشایی شد، اظهار داشت: با ورود جرثقیل به ایستگاه نیز ساعت ۱۵ دقیقه بامداد روز جاری (دوشنبه)خط آهن مسدود آزاد شد و قطارهای مسافری پشت خط مانده یکی پس از دیگری اعزام شدند.

حاجیان ادامه داد: خارج شدن لکوموتیو خسارات مالی و جانی نداشته و تنها سبب تاخیر سیر و عبور قطارها در مسیر شد.

سخنگوی راه‌آهن اضافه کرد: هم اکنون کمیسیون بررسی سوانح راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی این سانحه است ضمن اینکه شاید این حادثه به علت مشکل خط آهن و شکستگی ریل رخ داده باشد اما علت اصلی وقوع این سانحه پس از بررسی کمیسیون‌ بررسی سوانح راه‌آهن، اعلام رسمی می‌شود.

یاد‌آور می‌شود، ‌لکوموتیو منفرد و بدون واگنی در حدود ساعت ۲۰ شب گذشته بین ایستگاه شهبازان و ایستگاه شهید چراغی در منطقه لرستان از خط خارج شد.

‌خروج این لکوموتیو از ریل موجب مسدود شدن راه‌آهن منطقه مذکور شده بود و در نتیجه قطارهای مسافربری در مسیر شهبازان به سمت اهواز پشت خط متوقف شده و قادر به عبور از این مسیر نبودند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها