بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه: ۱۳۶ کیلومتر راه‌آهن آماده افتتاح است

کد خبر: 8765 Print This Post
۲۲ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۲
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه:  ۱۳۶ کیلومتر راه‌آهن آماده افتتاح است

www.BanaNews.irمدیرعامل شرکت ساخت و توسعه گفت: ۱۳۶ کیلومتر خط آهن در قالب دو پروژه راه آهن اراک- ملایر و مراغه- میاندوآب آماده افتتاح است و بزودی به شبکه ریلی کشور اضافه خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس احمد صادقی از افتتاح پروژه‌های راه‌آهن اراک- ملایر و مراغه-میاندوآب خبر داد و گفت: راه آهن اراک- ملایر به طول ۹۰ کیلومتر و راه آهن مراغه- میاندوآب به طول ۴۶ کیلومتر آماده افتتاح است و بزودی این ۱۳۶ کیلومتر خط آهن به شبکه ریلی کشور اضافه خواهد شد.

وی راه آهن اراک- ملایر را زمینه‌ساز برقراری ارتباط ریلی بین ایران و عراق از طریق مرز خسروی و در نتیجه ارتباط با اماکن متبرکه کربلا و نجف اشرف دانست و افزود: همچنین با افتتاح این راه‌آهن ارتباط ریلی ترانزیتی ایران با کشورهای آسیای میانه و دریای مدیترانه نیز برقرار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با برقراری ارتباط ریلی استانهای غرب کشور با تهران و شبکه راه‌آهن سراسری از طریق این راه آهن رشد توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بخش عظیمی از مناطق غربی کشور فراهم خواهد شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، معاون وزیر راه و ترابری همچنین راه آهن مراغه- میاندوآب را فاز اول از پروژه راه آهن مراغه- ارومیه عنوان کرد و گفت: مسیر این پروژه به صورتی است که از ایستگاه مراغه منشعب و پس از گذشتن از ایستگاههای ملکان، میاندوآب، مهاباد و نقده در کیلومتر ۱۸۳ به ایستگاه ارومیه ختم می‌شود.

صادقی برآورد تقاضای سفر بار حدود ۷۰ میلیون تن، برآورد تقاضای سفر بیش از ۶۰ میلیون نفر و منافع اقتصادی حاصل از احداث این را طرح حدود ۲۵۵۰ میلیارد ریال را از مزایای احداث این راه آهن در طول ۵ دهه بهره‌برداری عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه اضافه کرد: این پروژه برای سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت برای قطار مسافری و ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برای قطار باری طراحی شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها