بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قزاقستان خواهان مشارکت در راهگذر حمل‌ونقلی ایران و ارمنستان شد

کد خبر: 788 Print This Post
۲۰ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۱۶
قزاقستان خواهان مشارکت در راهگذر حمل‌ونقلی ایران و ارمنستان شد

سفیر قزاقستان در ارمنستان از اجرای پروژه راهگذر حمل و نقل بین ایران و ارمنستان استقبال و حمایت دولت خود را از این پروژه اعلام کرد .www.bananews.ir

آیمدوز بوزجیگیت تصریح کرد اجرای پروژه راهگذر حمل و نقل ایران ارمنستان به معنای دستیابی مستقیم قزاقستان به مسیر ریلی این دو کشور خواهد بود و این مسیر موجب ارتقای حجم مبادلات تجاری دو جانبه قزاقستان و ارمنستان خواهد شد .

وی افزود اجرای این پروژه راهبردی فرصت مناسبی برای افزایش رشد و رونق اقتصادی قزاقستان از طریق گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری با سایر کشورهای متصل به این راهگذر فراهم خواهد کرد .

به گفته وی ایران و قزاقستان نیز می توانند راهگذر حمل و نقل کالا از طریق ترکمنستان داشته باشند . بر اساس این گزارش اجرای این پروژه تا سال ۲۰۱۱ به اتمام خواهد رسید . راهگذر شمال جنوب ایران و ارمنستان را به یکدیگر متصل خواهد کرد . هزینه اجرای این پروژه ۲ میلیارد دلار برآورد شده است .

 

منبع: فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها