بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ورود ۱۰ دستگاه لکوموتیو زیمنس به ناوگان ریلی کشور

کد خبر: 77 Print This Post
۰۱ آذر ۱۳۸۹ | ۱۱:۴۷
مدیرکل راه آهن هرمزگان از ورود اولین سری از لکوموتیوهای پیشرفته زیمنس آلمان، به کشور خبر داد و گفت: تا کنون ۱۶ دستگاه لکوموتیو زیمنس وارد کشور شده که از این تعداد، ۱۰ دستگاه پس از انجام مراحل گمرگی، هفته جاری به ناوگان ریلی کشور می پیوندد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران”ایسکانیوز” رضا شاکری با اعلام این مطلب افزود: از آغاز امسال تا کنون ۱۶ دستگاه از ۳۰ دستگاه لکوموتیو مدل ER24PS زیمنس مولددار با قدرت ۳۰۰۰ اسب بخار وارد کشور شده است و تا پایان سال ۱۴ دستگاه دیگر از طریق ناوگان دریایی تحویل راه آهن خواهد شد.
وی با اشاره به خرید یکصد و پنجاه دستگاه لکوموتیو مسافری زیمنس آلمان توسط شرکت مپنا خاطرنشان کرد: از این تعداد، سی دستگاه به صورت CBU (ساخته شده در آلمان) و یکصد و بیست دستگاه دیگر به صورت PLB وارد و در کارخانجات بازسازی لکوموتیو کرج ساخته خواهد شد که با وارد کردن کلیه قطعات از ابتدای سال آینده تولید یکصد و بیست دستگاه دیگر در داخل کشور آغاز خواهد شد.
شاکری تصریح کرد: با اضافه شدن این تعداد لکوموتیو به بخش مسافری، شاهد تحول چشمگیری در این بخش خواهیم بود، همچنین با حذف یک واگن مولد از سازمان قطارهای مسافری، امکان اضافه نمودن یک واگن مسافری به قطارها میسر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها