بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهینه‌سازی حرکت قطارها در تونل با بررسی تجربی جریان هوا

کد خبر: 44746 Print This Post
۲۰ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۲۸
بهینه‌سازی حرکت قطارها در تونل با بررسی تجربی جریان هوا

http://www.bananews.ir/یکی از اعضای مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد موفق به طراحی و اجرای طرح بهینه سازی قطار و تونل به کمک بررسی تجربی جریان هوای اطراف قطار شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در این طرح که توسط حسین ابوطالبی اجرا شده با بررسی آزمایشگاهی تاثیر سرعت قطار و نسبت انسداد در حین ورود قطار به تونل و تحلیل پدیده‌های مربوط به تغییرات فشار در هوای اطراف، نحوه تاثیر و شدت هر یک از این عوامل مورد بررسی قرار گرفت. همچنین ادامه طرح شبیه‌سازی نرم افزاری ضمن تایید نتایج آزمایشگاهی به دست آمده پیشنهادهایی برای بهینه‌سازی مدلهای قطار و تونل مورد استفاده ارائه می‌دهد.

برای انجام این پژوهش، مدل‌های قطار و تونل ساخته شده و سیستم محرکت متناسب با آن طراحی شد. با نصب سنسورهای مبدل فشار در مقاطع مختلف تونل فشار های ناشی از ورود قطار ثبت و سپس پدیده های ثبت شده در نتایج تحلیل شد.

در این تحقیق از یک مدل ۱ به ۲۶ نمونه قطار استفاده شده که به کمک یک موتور محرک با توان ۳۷۰ وات به حرکت در می آید. جهت انتقال توان موتور و تبدیل حرکت نیز از مکانیزم تسمه و پولی بهره گرفته شده است. برای اندازه گیری فشار نیز از دستگاه مبدل فشار با سنسورهای شرکت هانیول استفاده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها