بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت بیش از ۸ هزار کیلومتر راه‎آهن

کد خبر: 44081 Print This Post
۰۵ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۶:۳۲
ساخت بیش از ۸ هزار کیلومتر راه‎آهن

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: بیش از۴۱ هزار کیلومتر پروژه راه درحال ساخت است که شامل ۲۵۰۰ کیلومتر آزادراه، ۸۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۲ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی، ۸۵۰۰ کیلومتر راه‎آهن و ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، علی نیکزاد در شورای اداری استان لرستان گفت: طی هشت سال گذشته ۵۷ هزار و ۶۰۰ کیلومتر انواع راه احداث شده است.

وی اظهار کرد: ابتدای دولت نهم یک ‎میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور کم داشتیم که با سرشماری سال ۹۰ مشخص شد ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار در ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی زندگی می‎کنند و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی نسبت به تعداد خانوارها بیشتر است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: دو میلیون و ۱۲۰ هزار واحد روستایی در دولت نهم و دهم احداث شده که از این تعداد یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحد افتتاح شده است.

نیکزاد یادآور شد: در ایران هیچ فرد روستایی وجود ندارد که بخواهد خانه بسازد و وام با بازپرداخت چهار درصد به وی پرداخت نشود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی پنج میلیون و ۸۳۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شده که سه میلیون و ۱۲۸ هزار واحد آن روستایی است.

وی خاطر نشان کرد: در استان لرستان نیز ۳۲۲ هزار واحد مسکونی برای یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در شهرها و روستاهای استان احداث شده که ۱۴۲ هزار واحد آن مربوط به دو دولت نهم و دهم است.

نیکزاد گفت: سه میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان در بخش مسکن استان لرستان سرمایه‎گذاری شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ۴۵ درصد واحدهای مسکونی لرستان طی هشت سال اخیر احداث شده که تاکنون ۱۰۶ هزار واحد افتتاح شده و ۳۵ هزار و ۵۰۰ واحد باقی مانده تا آخر سال افتتاح می‎شوند.

وی گفت: ۱۵ هزار و ۱۷۵ واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار و کمتردر استان لرستان افتتاح شده است.

نیکزاد یادآور شد: شش پروژه گردنه زاغه، ورزشگاه الیگودرز، بزرگراه داران – الیگودرز، بیمارستان شهید رحیمی، ۷۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۵ هزار و ۱۷۵ واحد مسکونی به ارزش ۷۶۰ میلیارد تومان در استان لرستان افتتاح شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها