بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش ظرفیت قطارها برای سفرهای تابستانی

کد خبر: 43970 Print This Post
۰۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۷:۴۱
افزایش ظرفیت قطارها برای سفرهای تابستانی

http://www.bananews.ir/ظرفیت قطارهای مسافری برای سفرهای تابستانی امسال هفت درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) غضنفر فولادی – معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران – به ایسنا گفت: برای طرح تابستانی امسال، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ظرفیت ناوگان مسافری را هفت درصد نسبت به وضعیت کنونی افزایش خواهد داد.

وی افزود: ظرفیت ناوگان ریلی در مقایسه با تابستان سال گذشته ۱۴ درصد افزایش ظرفیت خواهد داشت.

فولادی اعلام کرد: طرح تابستانی امسال برای جابه‌جایی مسافران از ۱۱ خرداد‌ماه آغاز می‌شود و تا ۱۰ مهرماه ادامه دارد.

به گفته معاون شرکت راه‌آهن هفت ست ترن‌ جدید ساخت یک شرکت آلمانی سال‌ها در شرکت واگن پارس بود و به دلیل مسائل مربوط به ضمانت امکان ورود به ریل را نداشت که این مشکل حل و هفت ست ترن به ظرفیت ریلی کشور اضافه شد.

وی گفت: نزدیک به ۴۰ واگن دو طبقه وارد سیر در خطوط ریلی کشور شده است و تعدادی واگن دو طبقه دیگر نیز به زودی به ناوگان ریلی کشور اضافه می‌شود.

فولادی با اشاره به ورود چهار ریل‌باس به سرویس مسافری شرکت راه‌آهن افزود: با همه توسعه‌ی ناوگان که هم‌چنان ادامه دارد، برای تابستان امسال به مسافران ریلی خدمات داده می‌شود.

معاون شرکت راه‌آهن اظهارکرد: واگن‌های دوطبقه به صورت عمده در مسیر تهران – مشهد استفاده می‌شوند اما مسیر‌هایی چون شیراز – اصفهان نیز پنج واگن دوطبقه دارند. یک قطار دوطبقه نیز در مسیر تهران – زنجان در تردد است.

وی درباره‌ی نحوه فروش بلیت برای طرح تابستانی امسال با تاکید بر تقویت فروش اینترنتی بلیت قطار خاطرنشان کرد: به جز شرکت جوکار که ۶۰ درصد بلیت را از طریق سامانه خود شرکت و ۴۰ درصد دیگر را از طریق سامانه مرکزی راه‌آهن می‌فروشد، برای تهیه بلیت دیگر شرکت‌ها باید از طریق سامانه‌ی مرکزی راه‌آهن اقدام کرد.

فولادی گفت: شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء نیز بلیت سفرهای تابستانی را از طریق سامانه این شرکت به فروش می‌رساند. ضمن آنکه فروش حضوری نیز هم‌چنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها