بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افتتاح کمربند ریلی قم و ۷۰۰۰ مسکن مهر

کد خبر: 43115 Print This Post
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۲:۴۶
افتتاح کمربند ریلی قم و ۷۰۰۰ مسکن مهر

http://www.bananews.ir/امروز – سه‌شنبه – با حضور رییس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی ۷۰۶۸ واحد مسکونی مهر در استان قم و کمربند ریلی قم به طول ۶۰ کیلومتر بهره‌برداری رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) از این تعداد واحد مسکن افتتاح شده ۴۰۰ واحد در جعفریه قم و مابقی در شهر جدید پردیسان احداث شده است.

این واحدها شامل ۵۵۱۵ واحد در منطقه پردیسان، ۳۶۴ واحد اجاره داری ۹۹ ساله شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در شهر جعفریه، ۳۰۰ واحد در بافت فرسوده، ۷۶۹ واحد خودمالکین شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و ۱۲۰ واحد خودمالکین شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر است.

طبق ابلاغ وزارت راه و شهرسازی استان قم باید در زمینه مسکن مهر نسبت به احداث ۳۷ هزار و ۳۰۰ واحد اقدام کند که از این میزان تاکنون ۱۸ هزار و ۲۳۳ واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده و با افتتاح ۷۰۰۰ واحد، میزان واحدهای مسکن مهر در استان قم که تاکنون به متقاضیان واگذار شده به ۲۵ هزار واحد رسید.

اداره کل راه و شهرسازی استان قم تا پایان سال نیز بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان واگذار می‌کند.

 

کمربند ریلی قم افتتاح شد

راه‌آهن کمربندی قم به عنوان یکی از طرح‌های مهرماندگار در حوزه حمل و نقل ریلی با حضور رییس‌جمهور افتتاح شد.

با بهره‌برداری از این خط آهن به عنوان یکی از طرح‌های مهر ماندگار به واسطه خروج قطارهای باری از داخل شهر قم، فقط قطارهای مسافری امکان ورود به شهر را دارند.

این طرح مزایای افزایش ظرفیت حمل و نقل بار و مسافر، کاهش سوانح و افزایش ایمنی سیر و حرکت قطارها، کاهش ترافیک جاده‌ای و مصرف سوخت، کاهش زمان سیر و تسریع در حمل بار و همچنین انتقال ترافیک قطارهای باری به خارج از شهر قم را به همراه دارد.

این پروژه در سه قطعه اجرا شده و به طور متوسط اشتغالزایی مستقیم ۲۰۰ و غیر مستقیم هزار نفر را در بر داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها