بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش اعتبار پیش‌بینی شده برای برقی کردن راه آهن تهران-مشهد

کد خبر: 41905 Print This Post
۱۹ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۲۷
کاهش اعتبار پیش‌بینی شده برای برقی کردن راه آهن تهران-مشهد

www.BanaNews.irاعتبار پیش بینی شده برای اجرای پروژه برقی کردن تهران-مشهد در لایحه بودجه سال آینده به بیش از نصف کاهش یافته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در لایحه بودجه سال آینده برای پروژه برقی کردن راه آهن تهران-مشهد به طول ۹۷۵ کیلومتر اعتباری معادل ۲۰ هزار میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که این اعتبار نسبت به اعتبار ابلاغ شده در سال جاری به بیش از نصف کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش ۹ سال از مطرح شدن این پروژه و حدود ۵ سال از آغاز آن می گذرد و طبق پیش‌بینی های صورت گرفته باید در سال ۹۴ به پایان برسد.

درحال حاضر شرکت خاتم الاوصیا وابسته به وزارت دفاع اجرای این پروژه را بر عهده دارد و طبق برآورد صورت گرفته هزینه ای بالغ بر چهار هزار و یکصد میلیون دلار برای اجرای این طرح پیش بینی شده است.

در پی اجرای این پروژه، سرعت اولیه قطار برقی تهران-مشهد به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت و سپس به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و زمان مسافرت به مشهد شش ساعت کاهش می‌یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها