بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شورای عالی هماهنگی حمل و نقل و ایمنی کشور تشکیل می شود

کد خبر: 41626 Print This Post
۱۳ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۴۰
شورای عالی هماهنگی حمل و نقل و ایمنی کشور تشکیل می شود

http://www.bananews.irبا تصویب هیات دولت و به منظور ساماندهی و مدیریت واحد حمل و نقل درون شهری و برون شهری، شورای عالی هماهنگی حمل و نقل و ایمنی کشور تشکیل می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هیات وزیران بنا به پیشنهاد رئیس جمهور و به استناد اصول یکصد و بیست و هفتم و یکصد و سی و هشتم قانون اساسی تصویب کرد؛ به منظور اجرای ماده(۱) قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و یکپارچه سازی، ساماندهی و مدیریت واحد حمل و نقل درون شهری و برون شهری و هم افزایی اقدامات و پیشگیری از فعالیتهای موازی در وزارتخانه های مرتبط با حمل و نقل، با انتقال وظایف و مسئولیتهای شورای عالی هماهنگی ترابری کشور و کمیسیون ایمنی راه ها و شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، شورای عالی هماهنگی حمل و نقل و ایمنی کشور تشکیل می شود.

بر این اساس، شورای یاده شده متشکل از رئیس جمهور(رئیس) و وزیران راه و شهرسازی، کشور، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و فرمانده راهور نیروی انتظامی، رئیس شورای عالی استانها و پنج نفر از متخصصان و صاحبنظران کشور در امر حمل و نقل و ایمنی به انتخاب رئیس جمهور است.

دبیرخانه شورای عالی در نهاد ریاست جمهوری تشکیل می شود و دبیر آن با حکم رئیس جمهور منصوب می شود. وظایف و اختیارت هیات وزیران نیز در این زمینه به شورای عالی حمل و نقل و ایمنی کشور تفویض می شود.

بر اساس این مصوبه، تصمیمات و مصوبات اکثریت اعضا یا وزیران عضو شورای عالی (حسب مورد) در حکم تصمیمات رئیس جمهور و هیات وزیران بوده و با رعایت ماده (۱۹) آیین نامه داخلی هیئت دولت قابل صدور است.

همچنین شورای هماهنگی حمل و نقل و ایمنی استان به ریاست استاندار و با حضور مدیران کل وزارتخانه ها و سازمان های عضو شورای عالی مستقر در استان و فرمانده انتظامی استان تشکیل می شود.

بر این اساس، وظایف و اختیارات شورای هماهنگی حمل و نقل و ایمنی استان و دبیرخانه آن بر اساس دستورالعملی است که به تصویب شورای عالی می رسد.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها