بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

راه آهن چابهار زاهدان مشهد به زودی عملیاتی می‌شود

کد خبر: 40 Print This Post
۳۰ آبان ۱۳۸۹ | ۱۳:۲۷
تهران- کلنگ احداث راه آهن چابهار- زاهدان- مشهد با حضورمقام‌های عالی کشوری، وزیر راه و ترابری و دیگر مسئولان به زودی به زمین زده می شود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی وزارت راه و ترابری،’حمید بهبهانی’ که در جلسه شورایعالی اقیانوس شناسی کشور سخن می گفت، با بیان اینکه راه آهن چابهار- زاهدان- مشهد نجات دهنده شرق ایران است، اظهار داشت: با ایجاد این کریدور، بندرعباس به سرخس و تفتان متصل شده و سه راه عبور برای خروج از ایران تعریف می شود که موجب پویایی صنعت و کشاورزی و ارسال نفت و گاز به صورت مستقیم می شود.
وی درخصوص فعالیت شورایعالی اقیانوس شناسی اظهار داشت: این شورا باید قدرتمند شود و هیچ کاری درخصوص اقیانوس خارج از حیطه این شورا انجام نشود.
وزیر راه و ترابری گفت: زمانی که سازمان‌های دیگر در امور مربوط به شورایعالی اقیانوس شناسی مداخله می کنند، باید به آنها تذکر داده شود.
‘عطاءالله صدر’ رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: متاسفانه در این فاصله طولانی که شورا فعالیتی نداشته است، فعالیت‌های دریایی با سردرگمی خاصی روبرو شد و تشکیل شورای عالی صنایع دریایی نیز منجر به بروزتداخل‌ با وظایف شورایعالی اقیانوس شناسی شد.
وی افزود: باید تلاش شود تا تمام فعالیت‌های دریایی از جمله موسسات آموزشی- تحقیقاتی، عملیاتی، محیط زیست در شورایعالی اقیانوس شناسی بررسی شود.
در این جلسه مقرر شد سالانه چهارنشست شورایعالی اقیانوس شناسی برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها