بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

راه آهن زاهدان ـ کرمان آماده عبور قطار های باری است

کد خبر: 3588 Print This Post
۲۹ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۴۸
راه آهن زاهدان ـ کرمان آماده عبور قطار های باری است

وزیر راه و ترابری گفت: راه آهن زاهدان ـ کرمان آماده عبور است و می توانیم حرکت روزانه سه قطار باری را بر روی ریل داشته باشیم.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، ‘حمید بهبهانی’ در مورد وضعیت فعالیت راه آهن زاهدان ـ کرمان، افزود: تمام شرایط برای آغاز فعالیت رسمی این مسیر ریلی آماده و الان آماده عبور است که ما می توانیم عبور سه قطار باری را روی آن حرکت دهیم و منتظر تامین امنیت آن هستیم.

وی اظهار داشت: راه آهن زاهدان – کرمان آمادگی ترانزیت کالا بین کشورهای اروپایی و آسیای جنوب شرقی و صادرات و واردات از ایران به کشورهای همسایه را دارد.

یادآور می شود، این طرح احیا کننده جاده قدیمی ابریشم و حلقه اتصال ریلی شبه قاره هند و جنوب شرق آسیا، اروپا و آسیای میانه است و مسافران از این کشورها می‌توانند به ترکیه و اروپا و مسیر بالعکس تردد کنند.

با فعال شدن این خط ریلی، تجار و بازرگانان می توانند کالاهای خود را در مسیر اروپا و آسیای میانه و آسیای جنوب شرقی جا به جا کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها