بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ خرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 18 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خط ریلی یاسوج در سال۹۰ کلنگ زنی می‌شود

کد خبر: 3040 Print This Post
۲۱ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۳۹
خط ریلی یاسوج در سال۹۰ کلنگ زنی می‌شود

www.BanaNews.irمحور تاریخی بابامیدان ـ یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد با حضور حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، ستاندار، مسوولان استانی و محلی و مردم صبح امروز بصورت رسمی افتتاح شد

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیر راه و ترابری در مراسم افتتاح این محور گفت: ۷۵ درصد از این پروژه در دولت‌های نهم و دهم انجام شده و ۲۳ درصد مابقی در دولت‌های قبل انجام شده است.

حمید بهبهانی افزود: خط ریلی یاسوج در برنامه وزارت راه است و در سال ۹۰ کلنگ زنی خواهد شد.

وی اظهار کرد: باند فرودگاه یاسوج در صورت رفع شدن مشکلات بین زندان مرکزی و فرودگاه توسعه داده می شود.

مدیرکل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد گفت: محور یاسوج ـ بابامیدان به طول ۴۷ کیلومتر بخش مهمی از محور ارتباطی بوشهر، خوزستان، یاسوج ، اصفهان و تهران است که موجب کاهش۲۰ دقیقه ای در زمان مسافرت از یاسوج به بابامیدان شده است.

منوچهر حبیبی افزود:این پروژه بزرگ عمرانی به طول ۴۷ کیلومتر با ۴،۵ کیلومتر تونل(۹ دهانه تونل) و ۱۴۷ دستگاه پل و با اعتباری بالغ بر یک صد میلیارد تومان پس از ۱۷ سال به بهره برداری رسید.

وی اظهار کرد: این پروژه از طرح‌های سفر مقام معظم رهبری در سال ۷۳ است که تا سال ۸۴ تنها ۲۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در طول پنج سال دولت نهم و دهم ۷۷ درصد مابقی انجام شده است.

مدیرکل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: حدود ۳۳ کیلومتر از این محور دارای باند سبقت است و کلیه پیچهای آن دارای قوس مناسب هستند.

حبیبی تصریح کرد: با بهره برداری از این محور دو گردنه صعب العبور و سخت گذر “مورگاه” و “حسینک” و ۱۸۰ پیچ خطرناک حذف شده است.

وی ادامه داد: راه، زیر ساخت و اولین گام برای برخورداری هر استان از مواهب الهی است که اگر به نحو مطلوب ایجاد شود سایر امکانات رفاهی خود بخود و با کمترین هزینه در دسترس عموم قرار می گیرد.

مدیرکل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب که یکی از بزرگترین تونلهای کشور بطول دو هزار و۱۰ متر در این محور قرار دارد،ابراز کرد:هزینه هر کیلومتر جاده سازی در این مسیر۲۰ میلیارد ریال است که سه تا چهار برابر هزینه جاده‌های در دست ساخت دیگر استانها است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها