بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بزرگ‌ترین ایستگاه راه‌آهن جنوب گیلان از رستم‌آباد می‌گذرد

کد خبر: 26092 Print This Post
۲۲ اسفند ۱۳۹۰ | ۱۰:۰۸
بزرگ‌ترین ایستگاه راه‌آهن جنوب گیلان از رستم‌آباد می‌گذرد

http://www.bananews.ir/منتخب مجلس نهم در رودبار از احداث بزرگ‌ترین ایستگاه راه‌آهن جنوب گیلان در رستم‌آباد این شهرستان خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عطاءالله حکیمی ظهر امروز در جمع مردم این شهرستان توسعه روستاهای رودبار را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دورترین روستاهای شهرستان باید از نعمت آسفالت، برق، گاز، آب، مخابرات و بهداشت برخوردار شوند.

وی، احیای کشاورزی در روستاها را در جلوگیری از مهاجرت‌ها مهم دانست و افزود: ایجاد زمینه‌های لازم از جمله تامین آب کشاورزی، تهیه برنامه‌ای مدون و حمایت از جوانان در توسعه جوامع روستایی موثر است.

حکیمی، احداث سد صیقل‌ده را تامین کننده آب کشاورزی و شرب روستاهای بخش خورگام عنوان کرد و بیان داشت: مجوز احداث این سد در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی اخذ شده و هم‌اکنون مطالعه فنی آن در حال انجام است. با احداث این سد تحولی عظیم در حوزه بخش کشاورزی و آبرسانی روستاهای این بخش ایجاد می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه چرخه عظیم اقتصادی شهرهای رودبار وابسته به جاده مواصلاتی شهرستان است، اذعان داشت: عبور آزاد راه از حاشیه شهرهای رستم‌آباد و لوشان بازار این دو شهر را با چالش اساسی مواجه کرد.

نماینده منتخب مردم رودبار در مجلس نهم، با تصریح بر اینکه احداث ایستگاه راه‌آهن شهر رستم‌آباد را از این خلاء نجات می‌دهد، ابراز داشت: بزرگ‌ترین ایستگاه راه‌‌آهن جنوب گیلان پس از رشت در رستم‌آباد رودبار احداث می‌شود.

وی از توسعه شهر رستم‌آباد خبر داد و متذکر شد: رستم‌آباد با برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته به طرف توتکابن توسعه می‌یابد و با این اقدام بزرگ‌ترین شهر جنوب گیلان شکل می‌گیرد.

حکیمی، از ایجاد بازارچه در ۴ شهر رودبار خبر داد و خاطرنشان کرد: این بازارچه‌ها در شهرهای رودبار، منجیل، لوشان و رستم‌آباد ایجاد می‌شوند.

وی، اشتغال جوانان را مهم‌ترین اهداف دوران نمایندگی خود در مجلس نهم برشمرد و یادآور شد: اشتغال نسل جوان و تحصیل‌کرده به دلیل نبود شغل با چالش جدی مواجه شده است.

نماینده منتخب مردم رودبار در مجلس نهم، ابراز داشت: توسعه شهرک‌های صنعتی، احیای کارگاه‌ها و کارخانه‌های غیر فعال را مهم‌ترین اهداف و برنامه‌ها برای ایجاد اشتغال در رودبار بیان کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها