بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خط دوم راه‌آهن اهوازـ خرمشهر آماده بهره‌برداری است

کد خبر: 24999 Print This Post
۰۲ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۹:۰۶
خط دوم راه‌آهن اهوازـ خرمشهر آماده بهره‌برداری است

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه‌آهن جنوب در خصوص پروژه‌های در دست بهره‌برداری راه‌آهن جنوب تا پایان سال‌جاری گفت: نوسازی خط ‌آهن شوشترـ هفت‌تپه در حال اجرا است و تا سال آینده به اتمام می‌رسد و خط دوم راه‌آهن اهوازـ خرمشهر به طول۴۰ کیلومتر نیز آماده بهره‌برداری است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) خسرو رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این‌که کار بازسازی خطوط ایستگاه‌ها و بازسازی بلوک‌های خط‌آهن هفت‌تپه هم در دست اجراست، تصریح کرد: عملیات اجرایی تبدیل پنج تقاطع هم‌سطح به روگذر در مسیر اهوازـ خرمشهر هم در دست اجراست که تا پایان امسال عملیات اجرای ۲ تقاطع به اتمام می‌رسد.

وی از شروع به‌کار پروژه‌ CTC با کنترل مرکزی ایستگاه‌ها در اهواز خبر داد و افزود: در صورت اتمام این پروژه از ایستگاه اهواز تا ایستگاه تپه سفید تهران، تمام مسیرسازی و کنترل قطارهایی که در حال تردد در این مسیر هستند توسط مرکز کنترل مرکزی اهواز انجام می‌شود.

رشیدی با بیان این‌که راه آهن خوزستان از نظر حمل و نقل و جابه‌جایی در رتبه پنجم قرار دارد، تصریح کرد: سالانه بیش از ۶ میلیون تن کالا در مسیر خطوط این راه‌آهن حمل و جابه‌جا می‌شود.

مدیرکل راه‌آهن جنوب با بیان این‌که در ۱۱ ماهه امسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر توسط راه‌آهن جنوب جابه‌جا شدند، خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود کیفیت خطوط و ایستگاه‌های راه‌آهن افزایش یابد تا موجب رضایت مردم استان شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها