بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت تکلیفی و حذف یارانه‌ها دلایل اصلی زیان‌های رجا

کد خبر: 22738 Print This Post
۱۴ دی ۱۳۹۰ | ۰۸:۲۲
قیمت تکلیفی و حذف یارانه‌ها دلایل اصلی زیان‌های رجا

http://www.bananews.ir/با توجه به تثبیت قیمت بلیت قطارهای رجا از سال ۸۳، درآمدهای این شرکت با هزینه‌ها و قیمت‌های تمام شده همخوانی نداشته و این موضوع خدمات‌دهی در قطارها را مشکل ساخته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ناصر بختیاری- مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجا- اظهار کرد: متأسفانه قیمت بلیت‌های رجا بعد از واگذاری به تأمین اجتماعی در پایان سال ۸۸ هنوز تکلیفی بوده و این شرکت به عنوان مجموعه‌یی خصوصی امکان افزایش قیمت بلیت و حتی همسان‌سازی قیمت در مقایسه با سایر شرکت‌های حمل و نقل ریلی را ندارد.

بختیاری تأکید کرد: کمک یارانه‌یی شرکت قطارهای مسافری رجا برای سال ۱۳۹۰ تاکنون پرداخت نشده و همه این موارد تأثیر زیادی در خدمت‌رسانی مطلوب مورد انتظار را خواهد داشت.

مدیرعامل رجا افزود: قطارهای رجا با توجه به قیمت پایین در حال حاضر با ظرفیت خالی در برخی مسیرها در حال تردد بوده و انتظار این است که حاکمیت هم در این زمینه به کمک بخش خصوصی بشتابد.

بختیاری با اشاره به تلاش‌های این شرکت برای افزایش ضریب اشغال قطارها تصریح کرد: انتظار از متولیان گردشگری این است با ایجاد راهکارهایی، فرهنگ توزیع سفر در طول سال را در بین کارکنان و اقشار جامعه فراهم کنند.

وی افزود: تقاضا در زمان‌های خاصی از سال به چندین برابر ظرفیت حمل و نقل ریلی مسافری می‌رسد و این در حالی است که در برخی از ایام قطارها با ظرفیت خالی حرکت می‌کنند و این موضوع هیچ توجیه اقتصادی نداشته و به ضرر بخش خصوصی است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها