بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عملیات اجرایی راه آهن شیراز – بوشهر به کندی پیش می رود

کد خبر: 21398 Print This Post
۲۰ آذر ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۷
عملیات اجرایی راه آهن شیراز – بوشهر به کندی پیش می رود

http://www.bananews.ir/نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات اجرایی راه آهن شیراز – بوشهر به کندی پیش می رود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جعفر قادری در گفتگو با مهر پیرامون آخرین وضعیت راه آهن شیراز – بوشهر افزود: این پروژه در چهار قطعه، دو قطعه در مسیر شیراز به سمت بوشهر یعنی از زرقان تا داریون و دیگری در غرب دریاچه نمک انجام می شود.

وی اظهار داشت: دو قطعه دیگر از این پروژه از سمت بوشهر به شیراز در حال انجام است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مسافت پروژه راه آهن شیراز – بوشهر گفت: طول این پروژه حدود ۶۰۰کیلومتر است البته مسیر چهار قطعه مذکور ۲۰۰ کیلومتر است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه به کندی انجام می شود، افزود: در مصوبات مقرر شده که ۵۰درصد از اعتبارات آن از سوی وزارت نفت داده شود و ۵۰درصد دیگر از طریق دولت تامین شود.

قادری گفت: وزارت نفت به تعهدات خود عمل نکرده و با وجود اینکه ۱۶ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده اما با این روند مشکلات آن حل نمی شود.

وی با انتقاد از روند اجرایی این پروژه گفت: تعدادی شرکت در بحث واگذاری پروژه اه آهن شیراز- بوشهر- عسلویه اعلام آمادگی کرده اند.

نماینده مردم شیراز در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با آزاد راه شیراز – بوشهر تصریح کرد: مشاوران این پروژه تعدادی مسیر را پیشنهاد داده که یکی از این مسیرها کوتاهتر است البته یکی دیگر از این گزینه ها از شهرها و روستاهای بیشتری عبور می کند اما فاصله آن بیشتر از گزینه اول است که مقرر شده این دو مسیر بررسی شود.

قادری گفت: در جلسه ای با مسئولان وزارت راه مقرر شد ظرف یک ماه آینده این پیشنهادها بررسی و بهترین مسیر انتخاب شود تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی ادامه داد: در بودجه دولت این پروژه آمده است و به محض اینکه مسیری انتخاب شود عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها