بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ضرورت پایان طرح راه آهن تهران- تبریز در سال ۹۱

کد خبر: 21385 Print This Post
۲۰ آذر ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۹
ضرورت پایان طرح راه آهن تهران- تبریز در سال ۹۱

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن بازدید از پروژه انتقال خط آهن تهران- تبریز در مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران به زیرزمین، در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در این بازدید که مدیران و پیمانکاران پروژه حضور داشتند، افزایش راندمان انجام کار و تسریع در روند اجرای پروژه مورد تاکید قرار گرفت.

مدیر عامل راه آهن در جریان این بازدید ابراز امیدواری کرد طرح زیرزمینی کردن راه آهن تهران-تبریز در مناطق ۱۷و۱۸ تهران در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

عبدالعلی صاحب محمدی سپس با اشاره به حمایت های رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از این پروژه گفت: این حمایت ها سبب شده تا این پروژه در شأن نظام و دولت جمهوری اسلامی فعال شود و به نتیجه برسد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این بازدید بر پایان طرح راه آهن تهران- تبریز در سال ۹۱ تاکید کرد و گفت: همه مسئولان و سازمانهای دست اندرکار باید همت و تلاش کنند تا این پروژه در موعد مقرر با پایان برسد.

وی سپس اجرای این پروژه را یک نوع عبادت دانست و اظهار داشت: مسئولان و مجریان طرح هم اکنون یک عبادت مضاعف را انجام می دهند چرا که ساخت کشور عبادت است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای سومین بار از طرح زیرزمینی کردن راه آهن تهران- تبریز در مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران بازدید می کند گفت: پس از تغییر و تحولاتی که در اجرای این پروژه صورت گرفته، هم اکنون تفاوت ها بطور قابل توجهی محسوس است.

نیکزاد ایجاد تونل ریلی به طول ۸ کیلومتر در راستای اجرای این پروژه را در کشور بی نظیر توصیف کرد و اظهار داشت: اجرای این پروژه با وجود موانع بسیار در شهر تهران، قابل تقدیر است.

عملیات اجرایی پروژه انتقال خط آهن تهران- تبریز به زیر زمین به طول ۱۰ کیلومتر از مهرماه سال ۱۳۸۷ آغاز شده است.

با اجرای این پروژه خط آهن محور تهران-تبریز از پل نواب تا بازار آهن شادآباد به زیرزمین منتقل می شود و بهره برداری از آن موجب کاهش ترافیک و آلودگی صوتی و زیست محیطی برای ساکنین مناطق ۱۷و ۱۸ تهران خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها