بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایران عضو اتحادیه تعرفه‌اى حمل و نقل بار با راه‌آهن اروپا ـ آسیا مى‌شود

کد خبر: 20590 Print This Post
۳۰ آبان ۱۳۹۰ | ۱۰:۳۴
ایران عضو اتحادیه تعرفه‌اى حمل و نقل بار با راه‌آهن اروپا ـ آسیا مى‌شود

http://www.bananews.ir/رئیس جمهوری، قانون عضویت ایران در اتحادیه تعرفه‌اى حمل و نقل بار با راه آهن اروپا – آسیا را برای اجرا، ابلاغ کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) قانون عضویت ایران در اتحادیه تعرفه‌اى حمل و نقل بار با راه آهن اروپا – آسیا که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسیده است، از سوی رئیس جمهوری برای اجرا، ابلاغ شد.

بر اساس این قانون به دولت اجازه داده می‌شود در «اتحادیه تعرفه‌اى حمل و نقل بار با راه آهن اروپا – آسیا» عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط اقدام کند. تعیین و تغییر دستگاه اجرایی طرف عضویت برعهده دولت است.

بر این اساس، ارتقای همکاری بین اعضای اتحادیه درخصوص حمل و نقل بار در راستای اهدافی همچون؛ توسعه عبور و مرور ریلی بین کشورهای عضو و گذر (ترانزیت) ریلی توسط این کشورها، رویارویی رقابتی با سایر شیوه‌های حمل و نقلی و کسب سهام جدیدی از بازار حمل و نقل، بهبود کیفیت حمل و نقل بار در راه آهن، اعمال سیاست تجاری مدرن و منعطف، قابل فهم و قابل قبول برای مشتریان و شرکت های ریلی عضو است.

مدیریت اتحادیه

مدیریت و هماهنگی امور اتحادیه برعهده شرکت ریلی سرپرست است. شرکتهای عضو به نوبت و به ترتیب حروف الفبایی علامت اختصاری آنها بر اساس الفبای لاتین برای دوره‌ای سه ساله، سرپرستی اتحادیه را برعهده می‌گیرند. امکان تمدید حکم سرپرستی یک شرکت ریلی به شرط توافق کلیه شرکتهای ریلی عضو، وجود دارد.

گروه کاری

گروه کاری، طبق مقررات، متشکل از کارشناسان شرکتهای ریلی عضو بوده و اساسا دو بار در سال نوبت و به ترتیب حروف الفبای علامت اختصاری شرکتهای ریلی در کشورهای عضو برگزار می‌شود.

کمیسیون اداری

کمیسیون اداری اتحادیه طبق مقررات، متشکل از مدیران صلاحیتدار راه‌آهن های عضو بوده و اجلاس سالیانه خود را به‌طور منظم پس از اجلاس گروه کاری تعرفه برگزار می‌کند. این کمیسیون وظیفه تحلیل و تصویب تغییرات پیشنهادی گروه کاری را که باید در اساسنامه و تعرفه اتحادیه آورده شوند و نیز اتخاذ تصمیمهای لازم را برعهده دارد.

تدوین، تعرفه، مقررات پایه

شرکتهای ریلی عضو، تعرفه بین‌المللی حمل و نقل بار با راه آهن اروپا -آسیا (ت.ای.آ)-(یو.آی.سی) را تدوین می‌کنند. شرکتهای ریلی می‌توانند درخواست اصلاح مقررات تعرفه‌ای را طی سال، ارسال کنند.

انصراف از عضویت در اتحادیه

برای انصراف از عضویت در اتحادیه، عضو مربوط باید درخواست انصراف خود را کتباً حداقل سه ماه قبل به شرکت ریلی سرپرست اعلام کند. این کناره‌گیری صرفاً در پایان سال اجرا خواهد شد و شرکت ریلی مربوط از پرداخت بدهی‌های ناشی از اعمال تعرفه معاف نخواهد کرد.

امین اسناد

هر شرکت ریلی عضو، نسخه‌ای از اساسنامه اتحادیه را در اختیار خواهد داشت. نسخه‌های اصلی اساسنامه و درخواستهای الحاق توسط شرکت ریلی سرپرست که نقش امین اسناد را ایفا می‌کند، نگهداری می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها