بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انجام مذاکره برای ایجاد راه‌آهن سریع‌السیر تهران ـ مشهد

کد خبر: 19725 Print This Post
۰۸ آبان ۱۳۹۰ | ۰۹:۰۸
انجام مذاکره برای ایجاد راه‌آهن سریع‌السیر تهران ـ مشهد

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از انجام مذاکره با بخش خصوصی برای ایجاد راه‌آهن سریع‌السیر تهران- مشهد خبر داد و گفت: احداث هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه‌آهن با اعتبارات اندک دولتی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس احمد صادقی ـ مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور- در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تفاهم‌نامه با بخش خصوصی را به صورت BOT کامل برای مسیر اصفهان- قم منعقد کرده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که مدت اجرای پروژه سه سال و حداقل سرعت قطار ۳۰۰ کیلومتر است، تاکید ‌کرد: احداث این پروژه‌ها با اعتبارات اندک دولتی امکان‌پذیر نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره راه‌آهن سریع‌السیر اصفهان ـ مشهد که چندی پیش وزیر راه و شهرسازی به آن اشاره کرده‌ بود، گفت: بخش خصوصی برای مشارکت در ایجاد قطار سریع‌السیر تهران ـ مشهد اعلام آمادگی کرده است و در حال مذاکره و مطالعه هستیم.

چندی پیش مهندس علی نیکزاد- وزیر راه و شهرسازی- با بیان اینکه افتتاح هزار کیلومتر راه‌آهن در سال امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: بحث قطار سریع‌السیر اصفهان ـ مشهد را با بخش خصوصی پیش می‌بریم به این ترتیب که مسیر را در اختیار بخش خصوصی قرار می‌دهیم تا طراحی کرده و منابع لازم را بیاورند و پس از اجرا خودش بهره‌بردار باشد.

وی تاکید کرد: به‌زودی این مذاکرات به نتیجه نهایی می‌رسد و اخبار آن اعلام می‌شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها