بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

فردوس به راه آهن سراسری متصل می شود

کد خبر: 19634 Print This Post
۰۴ آبان ۱۳۹۰ | ۰۹:۱۸
فردوس به راه آهن سراسری متصل می شود

http://www.bananews.ir/رئیس جمهور از اجرایی شدن مصوبه اتصال شهرستان فردوس به راه آهن سراسری خبر داد و گفت: در جلسه هیئت دولت موانع و مشکلات بر سر راه این پروژه مرتفع می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد احمدی نژاد صبح چهارشنبه در جمع مردم شهرستان فردوس گفت: این شهر حقیقتا بهشت کوچکی در دل کویر شرق ایران است.

وی اظهار کرد: شهرستان فردوس، دیار علما، ادبا، بزرگان، دانشمندان و شهر انسان های مومن، مجاهد و انسان های بزرگ و تاریخ ساز است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان فردوس به سرزمین یاقوت سرخ شهرت یافته است، افزود: این یک حقیقت است که انار یکی از بهترین محصولات این دیار است و انار شهرستان فردوس از انار سایر مناطق کشور ماندگارتر و خوش بوتر است.

رئیس دولت دهم مردان و زنان فردوسی را تاریخ دانست و تاکید کرد: شهرستان فردوس دیار اخلاق، ایمان، صداقت، صمیمیت، مجاهدت و افتخارآفرینی است.

وی تصریح کرد: اولین صفت برای فردوس نشینان ایمان به خدای یگانه است که به گفته خداوند رستگاری، پیروزی، نجات و سرافرازی از آن مومنان است.

احمدی نژاد گفت: ایمان خمیرمایه و نقطه اول همه ارزش های الهی است و اگر به دنبال عزت، حکمت، اخلاق هستیم باید در سکوی ایمان به خدا قرار گیریم.

وی با اشاره به صفات مومنان از دیدگاه قرآن افزود: مومنان کسانی هسند که در نماز در برابر خداوند خاشع و متواضع هستند و همه تحولات، حیات، موجودیت را از ناحیه خداوند می دانند و در برابر هیچ زورگویی گردن خم نخواهند کرد.

احمدی نژاد یکی دیگر از خصلت های اهل ایمان را پرهیز از غفلت و لغو دانست و گفت: مومن تمامی فرصت ها را غنیمت می شمارد و از تک تک فرصت ها استفاده می کند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: انسان های مومن از نماز خود محافظت می کنند چرا که نماز نور چشم مومن و پیامبر(ص) است.

احمدی نژاد ادامه داد: مشکلات بشر ناشی از حاکمیت انسان های غیرمومن است زیرا نیت، اراده و برنامه هایشان همه شیطانی است و اسرار دارند دیگران را به جهنم بکشانند.

وی تاکید کرد: خداوند را سپاسگذاریم که مردم شهرستان فردوس، مومن و پرچم دار به خدا و شریعت هستند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه مردم ایران و فردوس با هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیستند، گفت: مردم ایران همچون خورشیدها و ستاره هایی هستند که همه جهان را نورافشانی می کنند.

وی عنوان کرد: مردم فردوس در طول تاریخ دست به دست یکدیگر داده و در دل کویر برای ایران افتخار آفرینی می کنند.

۱۰ مصوبه فردوس اجرایی نشده است

وی به سه سفر قبلی خود به خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: در راستای آبادانی و پیشرفت فردوس دراین سفرها ۱۰۳ پروژه تصویب شده که ۴۳ پروژه محقق، ۵۰ پروژه در دست اجرا و ۱۰ پروژه اجرایی نشده است.

وی عنوان کرد: در جلسه هیئت دولت موانع پروژه های اجرایی نشده بررسی خواهد شد و تمام مصوباتی که دولت برای این شهرستان به تصویب رسانده است تا پایان دولت دهم اجرایی می شود.

احمدی نژاد از تحقق پروژه راه آهن فردوس خبر داد و گفت: تمامی گره ها و مشکلات برای اجرای این پروژه مرتفع می شود.

وی افزود: دولت برای ایجاد کارخانجات صنعتی و اشتغال در فردوس ۴۹ درصد سرمایه گذاری می کند و برای راه اندازی کارخانه های فراوری انار و کارخانه ضبط پسته یارانه پرداخت می کند و در سرمایه گذاری نیز مشارکت خواهد کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها