بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خروج واگن‌های درجه ۳ از ناوگان ریلی

کد خبر: 19583 Print This Post
۰۳ آبان ۱۳۹۰ | ۱۰:۵۶
خروج واگن‌های درجه ۳ از ناوگان ریلی

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت راه آهن همزمان با ورود واگن‌های نو به سیستم و یا بازسازی آنها، واگن‌های درجه ۳ از ناوگان ریلی کشور خارج می‌شوند، گفت: تا دو سال آینده تمامی ناوگان حمل و نقل مسافری نوسازی می شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عبدالعلی صاحب‌محمدی امروز در حاشیه سیزدهمین همایش حمل و نقل ریلی در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: واگن‌های مسافری به سه دسته قطارهای مناسب، قطارهای متوسط و قطارهای نامناسب تقسیم می شوند‌.

وی با اشاره به اینکه عملیات نوسازی ناوگان ریلی مسافری آغاز شده است، افزود:‌ در این خصوص برنامه‌ای دو ساله تدوین شده است که به موجب این برنامه، همزمان با ورود واگن‌های نو به سیستم و یا بازسازی آنها، واگن‌های درجه ۳ از ناوگان ریلی کشور خارج می‌شوند.

معاون وزیر شهرسازی با اشاره به اینکه در چند نقطه کشور شرکت‌های بخش خصوصی واگن‌های قدیمی را بازسازی می‌کنند، بیان کرد: این قطارها پس از بازسازی در شبکه ریلی قرار می‌گیرند و از لحاظ ظاهری اغلب تجهیزات لازم و مدرن بر روی آن نصب می‌شود.

صاحب‌محمدی بابیان اینکه این روش در تمامی دنیا روشی پذیرفته‌شده است، افزود: هر ۱۰ الی ۱۵ سال یکبار واگن‌ها نوسازی شده و متناسب با امکانات و خدمات روز، تجهیزاتی بر روی آنها نصب می‌شود.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه امیدوارم در دو سال آینده بتوان تمامی واگن‌های نامناسب ناوگان ریلی مسافری را بازسازی کرد، گفت: از زمانیکه بنده در راه‌آهن فعالیت می‌کنم، هیچ خریدی از کشورهای خارجی انجام نشده است و هیچ برنامه‌ای هم برای خرید ناوگان از خارج کشور درشرکت راه آهن نیست تا از تمامی ظرفیت‌های صنایع ریلی داخلی استفاده شود.

صاحب‌محمدی تصریح کرد: اگر روزی اطمینان پیدا کنیم که از تمامی ظرفیت‌های تولیدی داخلی استفاده شده است، آن زمان سراغ تولیدات خارجی خواهیم رفت آن هم به شرطی که با همکاری و مشارکت سازندگان داخلی باشد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها