بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سوت قطار بندرعباس- آلماتی این هفته به صدا در می‌آید

کد خبر: 19026 Print This Post
۲۴ مهر ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۱
سوت قطار بندرعباس- آلماتی این هفته به صدا در می‌آید

http://www.bananews.ir/قطار باری مسیر بندرعباس – آلماتی، این هفته همزمان با برگزاری اجلاس توسعه ترانزیت لجستیک اکو طی مراسمی با حضور مقام های راه آهن کشورهای عضو اکو و سازمان های بین المللی روی ریل می رود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، قطار کانتینری بندرعباس- آلماتی، آسیای میانه را به کشورهای حوزه خلیج فارس و جنوب شرق آسیا متصل خواهد کرد. به این ترتیب، آلماتی پایتخت پیشین قزاقستان از طریق ازبکستان و ترکمنستان به ایران و به کشورهای حوزه خلیج فارس و جنوب شرق آسیا متصل می شود.

طول مسیر بندر عباس – آلماتی از طریق راه آهن، ۳ هزار و ۷۵۶ کیلومتر بوده و زمان سیر قطار ۱۵۰ ساعت و ۱۲ دقیقه ( ۶ روز و نیم ) برآورد شده است.

این مسیر می تواند مهم ترین کریدور برای واردات- صادرات و ترانزیت در آسیای مرکزی باشد. براساس این گزارش، پروژه راه اندازی قطار برنامه ای کانتینری بندرعباس– آلماتی و فعال سازی منظم این کریدور جزء مهم ترین پروژه های حمل و نقلی در منطقه اکو و مورد تایید اسکاپ است.

اسکاپ نهاد اصلى و مرکزى براى اجراى برنامه ها و فعالیتهاى سازمان ملل در حوزه توسعه آسیا و اقیانوسیه است. گفتنی است اسکاپ ۵۳ عضو اصلى و ۹ عضو پیوسته دارد و هدف اصلى آن، پیشبرد و توسعه فعالیتهاى اقتصادى و اجتماعى در منطقه آسیا و اقیانوسیه است. قلمرو این نهاد از روسیه تا زلاندنو و مرزهاى غربى تا شرقى آن از ترکیه تا جزیره کریباتى در اقیانوس آرام است و سه میلیارد نفر را تحت پوشش دارد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها