بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجرای عملیات روسازی راه‌آهن سریع‌السیر اصفهان ـ قم توسط بخش خصوصی

کد خبر: 18967 Print This Post
۲۰ مهر ۱۳۹۰ | ۰۸:۲۸
اجرای عملیات روسازی راه‌آهن سریع‌السیر اصفهان ـ قم توسط بخش خصوصی

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از اجرای عملیات روسازی راه‌آهن سریع‌السیر اصفهان- قم توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: احداث هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه‌آهن با اعتبارات اندک دولتی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس احمد صادقی – مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور – در گفت‌وگو با ایسنا، درباره راه‌آهن سریع‌السیر اصفهان – قم – تهران اظهار کرد: یکی از سیاست‌های ما در وزارت راه و شهرسازی فعال کردن بخش خصوصی در زیرساخت‌های کشور است.

وی با اشاره به این‌که اکنون هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه‌آهن در دست اجرا داریم، اضافه کرد:‌ احداث این پروژه‌ها با اعتبارات اندک دولتی امکان‌پذیر نیست.

صادقی خاطرنشان کرد:‌ یکی از سیاست‌های ما اجرای پروژه‌ها به صورت BOTتوسط بخش خصوصی است به طوری که با انجام عملیات زیرسازی و روسازی ناوگان وارد و با فروش بلیت هزینه‌ها را جبران و سود لازم را کسب کند.

وی با اشاره به این‌که برای اجرای عملیات روسازی قم – اصفهان قرارداد بسته‌ایم، گفت: مدت اجرای پروژه سه سال است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که تکنولوژی را وارد و به کشور منتقل می‌کنند، اضافه کرد: حداقل سرعت قطار ۳۰۰ کیلومتر است.

به گزارش ایسنا، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش زمان سفر از آثار راه‌اندازی قطارهای سریع‌السیر در مسیر اصفهان- قم – تهران است.

در صورتی که این پروژه از اصفهان تا تهران اجرا شود، زمان سفر از اصفهان به تهران به یک ساعت و نیم کاهش می‌یابد و با توجه به این‌که دولت به دنبال تمرکز‌زدایی از تهران است، امکان کاهش جمعیت تهران و انتقال آن به شهرهای قم و اصفهان میسر می‌شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها