بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲۳ آذر، ۱۳۹۶ | Thursday, 14 December , 2017
بنر تبلیغاتی کاوش

قطار بندرعباس ـ آلماتی به‌زودی روی ریل می‌رود

کد خبر: 18651 Print This Post
۱۳ مهر ۱۳۹۰ | ۰۸:۴۴
قطار بندرعباس ـ آلماتی به‌زودی روی ریل می‌رود

http://www.bananews.irقطار کانتینری مسیر بندرعباس- آلماتی، ۲۵ مهرماه امسال همزمان با برگزاری اجلاس توسعه ترانزیت لجستیک اکو طی مراسمی با حضور مقام‌های راه آهن کشورهای عضو اکو و سازمان‌های بین المللی روی ریل می رود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، قطار کانتینری بندرعباس- آلماتی، آسیای میانه را به کشورهای حوزه خلیج فارس و جنوب شرق آسیا متصل خواهد کرد.

به این ترتیب، آلماتی (پایتخت پیشین قزاقستان) از طریق ازبکستان و ترکمنستان به ایران و به کشورهای حوزه خلیج فارس و جنوب شرق آسیا متصل می شود.

بر این اساس طول مسیر بندرعباس – آلماتی از طریق راه آهن، ۳ هزار و ۷۵۶ کیلومتر بوده و زمان سیر قطار ۱۵۰ ساعت و ۱۲ دقیقه ( ۶ روز و نیم ) برآورد شده است.

این مسیر می تواند مهمترین کریدور برای واردات – صادرات و ترانزیت در آسیای مرکزی باشد.

براساس این گزارش، پروژه راه‌اندازی قطار برنامه‌ای کانتینری بندرعباس– آلماتی و فعال سازی منظم این کریدور جزء مهمترین پروژه‌های حمل و نقلی در منطقه اکو و مورد تایید اسکاپ است. اسکاپ نهاد اصلى و مرکزى براى اجراى برنامه‌ها و فعالیتهاى سازمان ملل در حوزه توسعه آسیا و اقیانوسیه است.

گفتنی است اسکاپ ۵۳ عضو اصلى و ۹ عضو پیوسته دارد و هدف اصلى آن، پیشبرد و توسعه فعالیتهاى اقتصادى و اجتماعى در منطقه آسیا و اقیانوسیه است. قلمرو این نهاد از روسیه تا زلاندنو و مرزهاى غربى تا شرقى آن از ترکیه تا جزیره کریباتى در اقیانوس آرام است و سه میلیارد نفر را تحت پوشش دارد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها