بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Saturday, 21 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ارومیه سال ۹۱ به شبکه راه‌آهن سراسری کشور متصل می‌شود

کد خبر: 18594 Print This Post
۱۲ مهر ۱۳۹۰ | ۱۰:۱۵
ارومیه سال ۹۱ به شبکه راه‌آهن سراسری کشور متصل می‌شود

http://www.bananews.irمعاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به این که پروژه راه‌آهن مراغه به ارومیه با ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است، گفت: بر اساس قول وزیر راه شهرسازی این قطعه ۱۰۰ کیلومتری نیز سال ۹۱ به شبکه راه‌آهن سراسری کشور متصل می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، سیدجواد محمودی در حاشیه بازدید از مراحل اجرایی پروژه راه‌آهن جنوب استان آذربایجان غربی، گفت: خط آهن مراغه به ارومیه از ایستگاه مهاباد به سمت ارومیه ۴۳ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

محمودی پیشرفت اجرایی راه‌آهن مسیر میاندوآب به مهاباد را نزدیک به ۷۰ درصد ذکر کرد و افزود: برای ادامه این پروژه در سال جاری نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

وی گفت: با توجه به تاکید رییس جمهوری و اهتمام مسئولان ملی و استانی، عملیات تکمیل مسیر ۳۸ کیلومتری راه‌آهن میاندوآب به مهاباد در سال جاری در اولویت کاری قرار گرفته است.

وی یادآور شد: با توجه به وعده وزیر راه و شهرسازی، ایستگاه راه‌آهن مهاباد تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود.

وی افزود: عملیات زیرسازی ۲۳ کیلومتر از مسیر خط آهن میاندوآب به مهاباد پایان یافته و برای بهره‌برداری آن تا پایان امسال پیگیریهای لازم را انجام می‌دهیم.

محمودی برآورد کلی هزینه پروژه راه‌آهن مراغه به ارومیه را نزدیک به سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تاکنون ۱۱۸۰ میلیارد ریال آن هزینه شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها