بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

راه آهن گرگان – اینچه برون، آسیای میانه را به خلیج فارس متصل می کند

کد خبر: 16086 Print This Post
۲۳ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۱
راه آهن گرگان – اینچه برون، آسیای میانه را به خلیج فارس متصل می کند

www.BanaNews.irاستاندار گلستان گفت: اجرای راه آهن گرگان -اینچه برون کشورهای آسیای میانه را به کشورهای حاشیه خلیج فارس و آبهای آزاد متصل می کند و استان گلستان پل ارتباطی این مسیر است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ‘جواد قناعت’ روز یکشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه راه آهن گرگان – اینچه برون یک پروژه ملی است، افزود: اجرای این طرح از سرعت بالا و قابل توجهی برخوردار و قرار است حدود ۶۰ کیلومتر آن در مدت ۱۴۰ روز اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه مطالعه و اجرای طرح به صورت همزمان درحال اجراست از دستگاه های اجرایی خواست برای تحقق سریعتر این پروژه همکاری تنگاتنگ و نزدیک با پیمانکار و معاونت عمرانی استانداری داشته باشند.

استاندار گلستان اضافه کرد: این پروژه یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه های استان و کشور است که با حضور شخص وزیر راه و شهرسازی، جلسات هفتگی درخصوص روند اجرای این پروژه برگزار می شود.

قناعت ادامه داد: این پروژه راه آهن همزمان در سه کشور قزاقستان ، ترکمنستان و ایران درحال اجراست.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب طرح الگوی کشت استان گفت: کلیات طرح الگوی کشت استان با ظرفیت ۹/۱ میلیارد متر مکعب آب برای ۳۱۶ هزار هکتاراز اراضی آبی استان به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسیده است.

قناعت اظهار داشت: جهاد کشاورزی استان مکلف است نسبت به تهیه برنامه عملیاتی با رویکرد اقتصادی در بخشهای مختلف از جمله اشتغال زایی و توسعه صنایع تبدیلی اقدام کند.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان مسئول پیگیری جهت مصوب نمودن طرح از وزارتخانه متبوع می باشد، گفت: همچنین این سازمان مکلف است قبل از اخذ مصوبه نهایی، طرح را به صورت پایلوت در یکی از شهرستانها اجرا کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها