بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دو برابر شدن خطاهای کنترل‌کنندگان ترافیک هوایی

کد خبر: 5496 Print This Post
۲۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۷:۳۷
دو برابر شدن خطاهای کنترل‌کنندگان ترافیک هوایی

گزارش خطاهای کنترل‌کنندگان ترافیک هوایی آمریکا در سال گذشته دو برابر شد.www.BanaNews.ir

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا، در طی ۱۲ ماه تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰ در مقایسه با ۹۴۷ خطا در یک سال قبل، هزار و ۸۸۹ خطای عملیاتی روی داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از ایسنا، طبق اعلام این سازمان، شمار بالاتر خطاهای گزارش شده که معمولا به معنی نزدیک شدن بیش از حد هواپیماها به یکدیگر است، به دلیل گزارش کردن بهتر و فن آوری بهبود یافته ای است که می تواند فاصله نزدیک شدن هواپیماها در هوا را دقیق تر تشخیص دهد.

خطاهای معدودی در رده خطرناک‌ترین خطاها قرار گرفته‌اند که ممکن است موجب شود خلبان برای جلوگیری از سانحه دست به اقدام بزند. در طی یک سال تا ۳۰ سپتامبر، ۴۴ مورد از چنین رویدادهایی در مقایسه با ۳۷ سانحه در سال قبل آن به وجود آمد.

به گفته مدیر سازمان هواپیمایی فدرال، گزارش خطاهای بیشتر تا اندازه‌ای به دلیل برنامه ایمنی است که در سال ۲۰۰۸ معرفی شد و کنترل‌کنندگان را در برابر مجازات برای خطاهایی که به طور داوطلبانه گزارش می‌کنند، حمایت می‌کند. این برنامه حدود ۲۵۰ گزارش در یک هفته دریافت می‌کند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها