بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شرکت هواپیمایی تاجیکستان پروازهای خود به تهران را کاهش داد

کد خبر: 5343 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۶
شرکت هواپیمایی تاجیکستان پروازهای خود به تهران را کاهش داد

www.BanaNews.irیک شرکت هواپیمایی تاجیکستان اعلام کرد به دلیل کمبود مسافر پروازهای خود به مقصد تهران را از ۲ پرواز به یک پرواز در هفته کاهش داده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از فارس، یک مسئول سفارت ایران در تاجیکستان به بی بی سی گفت شرکت هوایی تاجیک ایر پروازهای خود در مسیر تهران دوشنبه را کاهش داده است.

از هفته گذشته تاجیک ایر از دو پرواز هفته ای خود به تهران یک پرواز را لغو کرده است. مسئولان این شرکت اعلام کردند این تصمیم به خاطر کمبود مسافر در این مسیر گرفته شده است و در صورت افزایش تعداد علاقه‌مندان سفر در این مسیر پرواز دوم از سر گرفته خواهد شد. ولی به گفته مسئولان سفارت ایران در تاجیکستان هفته گذشته مسافران زیادی نتوانسته‌اند برای پرواز روز سه‌شنبه‌ هواپیمای شرکت تاجیک ایر از تهران به دوشنبه بلیت دریافت کنند.

این در حالی است که شرکت ایرانی آسمان نیز در این مسیر هفته‌ای دو پرواز انجام می‌دهد و به گفته منابع فرودگاه دوشنبه در یک هفته اخیر پروازهای این شرکت پر از مسافر بوده است.

عالمجان بابایف وزیر حمل و نقل و ارتباطات تاجیکستان گفت مسئولان بخش هوانوردی موضوع ازسرگیری پرواز دوم تاجیک ایر در مسیر دوشنبه تهران را بررسی می‌کنند و تلاش خواهند کرد تا راه حل این مشکل را پیدا کنند.

وی افزود شرکتهای هوایی تاجیکستان به هواپیماهای کوچکتری نیاز دارند که در صورت کمبود مسافران بتوانند در مسیر دوشنبه تهران از آنها استفاده کنند تا از خسارات به بودجه شرکتهای خود جلوگیری کنند. منابع سفارت ایران در دوشنبه می‌گویند چند شرکت ایرانی علاقمندی خود برای انجام پرواز میان این دو کشور را اعلام کرده‌اند. ولی به گفته این منابع آنها به انجام پرواز در این مسیر از سوی شرکتهای تاجیکستانی اولویت می‌دهند زیرا در نهایت این امر به سود دولت تاجیکستان خواهد بود. از سوی دیگر کاهش شمار پروازها میان دوشنبه و تهران به تعویق سفر معاون رئیس جمهوری ایران به تاجیکستان منجر شده است.

شرکت تاجیک ایر همزمان با کاهش پروازها به تهران چند پرواز دیگر هواپیماهای خود به شهرهای روسیه را نیز لغو کرده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها