بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پرواز آزمایشی نخستین هواپیمای خودگردان بدون سرنشین

کد خبر: 5289 Print This Post
۲۱ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۷:۴۲
پرواز آزمایشی نخستین هواپیمای خودگردان بدون سرنشین

هواپیمای زاویه‌یی بدون سرنشین «ایکس ۴۷- ب» (X-47B) www.bananews.irکه به صورت جهت دار روی باند حرکت می‌کند، نخستین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت به انجام رساند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از ایسنا، این هواپیما اولین نمونه نسل جدید هواپیماهای بدون سرنشین است که می‌تواند بدون شناسایی شدن پرواز کرده و به اهدافی در فاصله هزاران کیلومتری حمله کند.

ایکس۴۷-ب اولین پرواز خود را روز جمعه در پایگاه نیروی هوایی ادروارد در کالیفرنیا انجام داد. این هواپیما به مدت ۲۹ دقیقه در آسمان باقی ماند و تا ارتفاع ۵۰۰۰ پایی در آسمان بالا رفت. این پرواز در حقیقت آغاز بیش از ۵۰ آزمایش است که در سال جاری در پایگاه ادوارد انجام خواهد شد.

این هواپیمای جدید رادارگریز نشانگر خروج کامل هواپیماهای بدون سرنشین قبلی است که تاکنون به یک خلبان انسان در زمین برای هدایت به سوی ماموریت‌ها نیاز داشتند.

ایکس ۴۷-ب بدون نیاز به دخالت انسان می‌تواند ماموریت‌های از پیش طراحی شده را به صورت خودگردان از طریق یک رایانه که همه‌چیز را از پرواز گرفته تا حتی سوخت‌گیری در میان آسمان تحت کنترل دارد، انجام دهد.

ایکس ۴۷-ب همچنین اولین هواپیمایی است که می‌تواند از روی یک ناو هواپیمابر دریابرد بلند شده و روی آن فرود بیاید. این هواپیما که برای نیروی دریایی آمریکا سفارش داده شده، جایگزین ایکس ۴۷-آ پگاسوس خواهد شد.

شرکت نورث‌روپ گرومن، شرکت تولیدکننده محصولات صنایع هوافضایی و نظامی پیشرفته در آمریکا که در سال ۲۰۰۷ قرارداد ۶۳۶ میلیون دلاری ساخت این هواپیما را بدست آورد قرار است در سال ۲۰۱۳ آزمایش‌های ناوی را برای هواپیمای بدون سرنشین آغاز کند.

ایکس ۴۷-ب بمب‌های هدایت‌شونده لیزری را با خود حمل می‌کند. این هواپیما همچنین قادر است در ارتفاع ۴۰ هزار پایی با سرعت بیش از ۸۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند.

هواپیمای اول آزمایش‌های مقدماتی خود را در اواخر ۲۰۱۱ تکمیل خواهد کرد و دومین هواپیما نیز قرار است در پی آن آزمایش‌های خود را آغاز کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها