بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مجوز ایجاد فرودگاه مسافربری و خصوصی در منطقه پیام صادر شد

کد خبر: 4678 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۱۱
مجوز ایجاد فرودگاه مسافربری و خصوصی در منطقه پیام صادر شد

www.BanaNews.irبر اساس مصوبه هیات دولت، فرودگاه در بخش مسافربری و خصوصی جهت هواپیماهای شخصی و آموزشی در منطقه ویژه اقتصادی پیام احداث خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاپیتان محمد نوروزی اظهار داشت: بر همین اساس و به دستور رئیس جمهور، به منظور اجرایی شدن این مصوبه، کارگروهی به ریاست وزیر دفاع تشکیل می شود.

وی افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیرراه و ترابری، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی و استاندار البرز از دیگر اعضای این کار گروه محسوب می‌شوند.

مدیر عامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام خاطر نشان کرد: بر اساس تصمیم‌های اتخاذ شده، مصوبات این کارگروه همانند مصوبه هیات دولت خواهد بود که این موضوع در روند اجرایی ایجاد فرودگاه مسافربری و فرودگاه خصوصی تأثیر بسیاری خواهد داشت.

کاپیتان نوروزی با بیان این مطلب که مرکز آموزش‌های علوم و فنون هوایی در مجموعه پیام فعال است، تصریح کرد: در کنار آموزش خلبانی و با بهره گیری از قابلیت‌های مجموعه پیام، به زودی امکان استفاده هواپیماهای شخصی نیز فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به مذاکره با شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در مجموعه پیام، ادامه داد: هم اکنون و بر اساس ویژگی‌های موجود، امکان سرمایه‌گذاری چهار هزار میلیارد دلاری در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاهی پیام وجود دارد.

مدیر عامل فرودگاه پیام با اشاره به پروازهای باری بین المللی که در مجموعه پیام در حال انجام است، گفت: هم اکنون پروازهایی از ایران به کشورهای آسیای میانه و امارات و بر عکس به منظور صادرات و واردات کالا برقرار است.

وی تأکید کرد: همچنین به منظور انتقال سریع و راحت کالاهای مورد نیاز مردم به استان تهران و استان های اطراف، در حال مذاکره با کشورهای چین و مالزی می‌باشیم که در صورت نهایی شدن، امکان انتقال از این کشورها به فرودگاه پیام نیز فراهم خواهد شد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها