بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تکمیل فرودگاه امام نیازمند ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

کد خبر: 44787 Print This Post
۲۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۹:۵۵
تکمیل فرودگاه امام نیازمند ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: برای تکمیل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمود رسولی نژاد در مراسم اعطای گواهینامه فرودگاهی به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اظهار کرد: این فرودگاه تا رسیدن به نقطه مورد نظر فاصله زیادی دارد.

وی با بیان اینکه فرودگاه امام خمینی (ره) منحصر به فرد است، افزود: در این فرودگاه دو باند وجود دارد که در شرایط خاص هر دوباند قابل فرود و بهره‌برداری است البته فاصله باندها استاندارد لازم را ندارد اما چون به گونه‌ای طراحی شده که فازهای دو و سه در زمان‌های بعدی افتتاح شوند، فاز اول در حال حاضر پاسخگو نیست.

رسولی‌نژاد با اشاره به اینکه هنوز در فاز اول پروژه‌های نیمه تمام وجود دارد، گفت: این پروژه‌ها هنوز به بهره برداری نرسیده است.

به گفته وی سرمایه‌گذار برای ساخت پروژه ترمینال زیارتی حضور دارد اما باید فاز اول که شامل ساختمان‌های اداری و بخش‌های مرتبط با پلیس و قوه قضائیه است به زودی تکمیل شود تا ساخت فاز دو را آغاز کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه فرودگاه امام خمینی (ره) باید تا سال ۱۴۰۴ به عنوان هاب منطقه فعالیت کند، اظهار کرد: اعطای گواهینامه به مفهوم ایجاد شرایط لازم برای فرودگاه است که شاید مردم عادی کمتر به آن توجه کنند زیرا مردم با تسهیلات ترمینالی آَشنایی بیشتری دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها