بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بی‌اعتمادی به حمل و نقل هوایی

کد خبر: 22609 Print This Post
۱۲ دی ۱۳۹۰ | ۰۹:۰۲
بی‌اعتمادی به حمل و نقل هوایی

http://www.bananews.ir/درپی بروز سوانح هوایی به ویژه طی سال‌های اخیر بخشی از مردم نسبت به حمل و نقل هوایی بی‌اعتماد شده و از سفر با هواپیما هراس دارند و در نتیجه ترجیح می‌دهند از طریق حمل و نقل ریلی یا جاده‌ای سفر کنند اما معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام می‌کند که امکان ندارد پروازی انجام شود که ایمن نباشد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به‌رغم این‌که اواخر سال گذشته حسین حبیبی اهزون- معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری – اظهار کرد تا یک ماه آینده رتبه ایران در زمینه سوانح مشخص می‌شود هنوز چنین آماری اعلام نشده است و در‌این‌باره احمد مجیدی- معاون وزیر راه و شهرسازی – در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که آیا آمار مشخصی از رتبه ایران در زمینه بروز سوانح ریلی و هوایی موجود است؟ تصریح کرد: به نظر نمی‌رسد چنین آماری در دنیا وجود داشته باشد و ما نیز به دنبال آن نرفتیم.

وی با اشاره به این‌که موضوع قابل تعمق است، اضافه کرد: اگر مرجعی در این باره در دنیا وجود داشت اطلاعات لازم را از من که مرجع این آمار در وزارت راه و شهرسازی هستم، می‌گرفتند.

معاون امور دولت و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی در ادامه در پاسخ به این‌که آیا می‌توان اعتماد را به افرادی که نسبت به استفاده از ناوگان حمل ونقل هوایی و سفرهای هوایی بی‌اطمینان هستند بازگرداند؟ گفت: سوانح هواپیماهای غربی بیشتر از هواپیماهی شرقی است و می‌توان ۱۰۰ درصد اطمینان داد که امکان ندارد پروازی انجام شود که ایمن نباشد.

مجیدی با بیان این‌که بیشترین مسوولیت در پروازها روی دوش خلبان و کرو (گروه) پروازی است، گفت: خطای انسانی علت بیشتر سوانح هوایی بوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها