بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ورود ۲۵ فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور

کد خبر: 21724 Print This Post
۲۶ آذر ۱۳۹۰ | ۱۰:۵۰
ورود ۲۵ فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی از ورود ۲۵ فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور طی مدت دو ادغام وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی خبر داد و از دست‌اندکاراران حوزه حمل و نقل برای کمک به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها قدردانی کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس علی نیکزاد صبح امروز در اولین روز نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی و صنایع وابسته با تشکر از فعالان بخش خصوصی و کلیه دست‌اندرکاران حوزه حمل و نقل و مسکن خاطرنشان کرد: ‌۲۶ آذر سال ۱۳۶۲ یادآور ولایت‌پذیری بخش حمل و نقل است.

وی افزود: در آن زمان دشمن بزرگ و بویژه آمریکا که توان مقابله با ایران را نداشت جبهه دیگری در ایران باز کرد و در آن زمان با فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی دست‌اندرکاران حمل و نقل اقدام به تخلیه کالاهای عمومی و ضروری موجود در کشتی‌های در بنادر کشور کرده و فرمان حضرت امام را لبیک گفتند.

نیکزاد با تبریک روز و هفته حمل و نقل به دست اندرکاران این حوزه خاطرنشان کرد: برای تحقق اهداف سند چشم انداز مبنی بر تبدیل شدن به قدرت اول منطقه در بخش اقتصادی بخش مسکن و حمل و نقل تاثیر بسزایی دارد.

وزیر راه و شهرسازی به ارزش افزوده بخش حمل و نقل و مسکن و تاثیرگذار بودن آن بر نرخ تورم اشاره و خاطرنشان کرد: مجموعه وزارت راه و شهرسازی در نرخ تورم نقش ۴۰ درصدی دارند.

وی با اشاره به جابه‌جایی ۳۲۱ میلیون نفر مسافر از طریق حمل و نقل ریلی، جاده‌ای، دریایی و هوایی خاطرنشان کرد: همچنین ۶۵۶ میلیون تن بار از طریق انواع حمل و نقل جابه‌جا می‌شود.

نیکزاد با اشاره به هدف برنامه پنجم مبنی بر کاهش ۱۰ درصدی نرخ تصادفات خاطرنشان کرد: تعداد کشته‌های تصادفات جاده‌ای از ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سال ۸۳ به ۲۳ هزار نفر در سال ۸۹ رسیده است که به رغم دو برابر شدن سفرها و وسایط نقلیه موفق به کاهش ۱۲ درصدی نرخ تصادفات در سال جاری شده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که حدود ۱۵ هزار کیلومتر راه آهن در کشور موجود است، گفت: ‌حدود هشت هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آهن در دست احداث داریم که در طول انقلاب شکوهمند اسلامی امری بی‌سابقه است.

نیکزاد با بیان اینکه ۶۴ فرودگاه فعال سرویس‌دهی لازم برای جابه‌جایی مسافران را انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: ‌همچنین ۱۱ بندر بزرگ و کوچک آماده پهلوگیری کشتی‌ها هستند.

وی با بیان این‌که اتمام طرح جامع حمل و نقل که چند وزیر را عوض کرده است، تصریح کرد: امیدوارم این طرح تا پایان سال جاری یا اواسط سال آینده به اتمام برسد تا بتواند نقشه راهی برای بخش حمل و نقل باشد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که باید شمال را به جنوب و شرق را به غرب متصل کنیم، گفت: باید نقاط منقطع و حلقه‌های مفقوده را از بین ببریم تا بتوانیم ترانزیت را گسترش دهیم.

نیکزاد تصریح کرد: برای ما ملال‌آور است که پروژه‌هایی افتتاح می‌شوند چند سال یا چند دهه از عمر آن‌ها گذشته است.

وی به منابع وزارت راه و شهرسازی برای توسعه بخش حمل و نقل اشاره و خاطرنشان کرد: ‌از روش‌های BOT، BLT، فاینانس و فروش اوراق مشارکت برای به سرانجام رساندن پروژه‌ها بهره می‌گیریم.

وزیر راه و شهرسازی به آسفالت ۱۴ هزار کیلومتر راه روستایی در سال ۹۰ اشاره و تصریح کرد: توسعه ناوگان را در دست اجرا داریم و از زمان ادغام دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی و تشکیل وزارتخانه جدید راه و شهرسازی ۲۵ فروند هواپیما به ناوگان هوایی اضافه شده است.

نیکزاد به نوسازی دو هزار و ۵۰۰ دستگاه مینی‌بوس، هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰ هزار کامیون اشاره و اظهار کرد: ‌در سالی که جهاد اقتصادی نامگذاری شده اجرای پروژه‌های بی‌کیفیت ظلم مضاعف به بودجه و بخش عمرانی کشور است.

وی افزود: ‌در بحث نوآوری و صنعتی سازی توجه به کیفی سازی را مدنظر قرار می‌دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که سعی داریم تا پایان سال جاری افتتاح‌های مسکن را به یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برسانیم، گفت: ۸۰۰ هزار واحد از این تعداد شهری و ۴۰۰ هزار واحد روستایی است.

نیکزاد با بیان این‌که در چندین استان پروژه‌های مسکن مهر آماده افتتاح است، گفت: منتظر حضور مسوولان برای افتتاح واحدهای مسکونی هستیم.

وی به افتتاح تعدادی واحد مسکونی در هفته جاری در یکی از استانهای شمال غرب کشور اشاره و خاطرنشان کرد:‌ جهت ساخت کشور مجددا از بخش خصوصی دعوت می‌کنم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۳۳۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در اختیار مردم قرار دارد،‌ گفت:‌ شش هزار و ۴۰۰ شرکت بخش خصوصی در بخش راه، تعیین صلاحیت شده‌اند که ۴۸ هزار میلیارد تومان توان اجرایی آن‌ها است.

نیکزاد بر اجرای پروژه‌ها توسط بخش خصوصی با روش‌ BOT تاکید و خاطرنشان کرد: هر پروژه‌ای را که خواستیم به روش BOT و مشارکت انجام دهیم معاون اول رییس جمهوری مجال رفتن به مجلس را ندادند و و مصوبه را در کوتاهترین زمان ممکن از طریق دولت ارائه کردند.

وی به همکاری وزرای دولت دهم بر اجرای پروژه‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: خواهش دارم بخش خصوصی با رعایت مصالح کشور و منافع عمومی پروژه‌ها را انجام دهند.

وزیر راه و شهرسازی به حضور ۳۰۰ شرکت بخش خصوصی در نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی و صنایع وابسته اشاره و خاطرنشان کرد: ‌از بخش حمل و نقل به دلیل کار بسیار عظیمی که در راستای اجرای قانون هدفمندسازی‌ یارانه‌ها انجام دادند، تشکر ویژه می‌کنم.

نیکزاد با بیان این‌که برای کشورهای خارجی اجرای این قانون بدون بروز هیچگونه مشکل و آثار سو در کشور مایه تعجب است، خاطرنشان کرد: ‌این امر نتیجه همکاری بخش خصوصی و دولتی و مردم است.

وی با بیان این‌که هنوز قراردادهای مسکن مهر با انبوه‌سازان با همان هزینه متری ۳۰۰ هزار تومان قبل از هدفمندی‌ یارانه‌ها منعقد می‌شود، گفت: زمان اجرای قانون انبوه سازان جمع شدند و درخواست افزایش قیمت کردند اما به آن‌ها توصیه کردیم که از مصالحی که مصرف انرژی آنها کمتر باشد استفاده کنند.

وزیر راه و شهرسازی افزود:‌ در بخش حمل و نقل نیز هدفمندی‌ یارانه‌ها با افزایش اندکی که با اجازه سازمان هدفمندسازی‌ یارانه‌ها صورت پذیرفت، انجام شد.

وی با اعلام اینکه دست تک تک رانندگان شهری و برون شهری و دست اندکاران حمل و نقل ریلی، هوایی، جاده‌ای و دریایی را می‌بوسم، خاطرنشان کرد:‌ در بخش راه و شهرسازی دست‌اندرکاران همکاری تنگاتنگی را با ما انجام دادند.

نیکزاد خاطرنشان کرد:‌ دست‌اندرکاران حوزه حمل و نقل، کانون‌ها و انجمن‌ها همکاری بسیاری را انجام می‌دهند تا چرخه اقتصادی کشور بچرخد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه ابراز امیدواری کرد: ‌تا سال ۹۲ کلیه نیازمندان صاحب مسکن شوند و در بخش حمل و نقل بخش خصوصی در کنار دولت امور را پیش ببرند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها