بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حمل و نقل هوایی، صنعت پول‌سازی نیست

کد خبر: 18262 Print This Post
۰۶ مهر ۱۳۹۰ | ۰۹:۱۲
حمل و نقل هوایی، صنعت پول‌سازی نیست

http://bananews.ir/یک کارشناس حمل و نقل هوایی گفت: آزاد شدن نرخ بلیت الزاما به معنای گران شدن قیمت‌ها نیست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) داود خداوردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: ‌نرخ بلیت باید آزاد شود تا هر شرکت هواپیمایی با توجه به پتانسیل‌های کمی و کیفی خود، قیمت اعلام کند.

وی افزود: آزاد شدن قیمت‌ها، الزاما به مفهوم گران شدن نرخ بلیت نیست بلکه به مفهوم ارائه خدمات با نرخ رقابتی در زمان‌های خاص براساس عرضه، تقاضا کیفیت و کمیت است؛ با بوجود آمدن رقابت میان شرکت‌های هوایی، مسافران می‌توانند با توجه کیفیت و قیمت، بلیط ارازن‌تر از را انتخاب کنند.

خداوردی ادامه داد: در بسیاری از نقاط دنیا روزهای اول هفته نرخ بلیت ارزان و آخر هفته گران است اما در کشور ما سیاست حمل ونقل هوایی به گونه‌ای است که خالی بودن یا پر بودن هواپیما، تاثیری بر میزان نرخ بلیت ندارد و قیمت بلیت همواره ثابت است.

این کارشناس همچنین تصریح کرد: با آزاد شدن نرخ‌ها، طبیعتا شرکت‌ها در راستای بالا رفتن کیفیت خدمات خود تلاش می‌کنند و مردم نیز حاضرند برای دریافت خدمات بهتر، پول بیشتری بپردازند. در حال حاضر سیستم یکنواخت و یکسان است، میزان کیفیت خدمات تاثیری بر نرخ‌ها ندارد و در نتیجه شرکت‌ها انگیزه‌ای برای بالا بردن خدمات خود ندارند.

وی در ادامه با بیان این‌که صنعت حمل و نقل هوایی، صنعت پول‌سازی نیست، خاطرنشان کرد: در سایر نقاط دنیا این صنعت، صنعت اشرافی و گرانی است و هزینه‌های عملیاتی و دولتی بسیار بالایی دارد به گونه‌ای که بدون پشتوانه‌های بزرگ دولتی نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد.

خداوردی در ادامه افزود: افزایش ۳۰ درصدی بهای بلیت، تنها می‌تواند بخشی از هزینه‌های تورم و افزایش نرخ سوخت را بپوشاند.

این کارشناس در پایان تاکید کرد: تنها راه نجات حمل و نقل هوایی کشور، رقابتی شدن، آزادسازی و تعیین نرخ براساس تقاضا و کیفیت است. باید اجازه دهیم مردم خودشان کیفیت‌های بهتر را انتخاب کنند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها