بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اختلال در پروازها با پلمب ساختمان‌ هواشناسی کشور

کد خبر: 11065 Print This Post
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۳۷
اختلال در پروازها با پلمب ساختمان‌ هواشناسی کشور

www.BanaNews.irمشاور سازمان هواشناسی با اشاره به پلمب ساختمان سازمان هواشناسی کشور در روز شنبه هفته آینده نسبت به اختلال در پیش‌بینی‌های فرودگاهی در انجام پروازها هشدار داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حجت‌الاسلام ابراهیم بهاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در سال ۱۳۸۹ فردی به نام “رضا م. “، با در دست داشتن سند مالکیت مشاعی (صادرشده در سال ۱۳۸۱) پلاک ۸۹۸۵/۲۳۹۵ با طرح خلع ید علیه سازمان هواشناسی در مجتمع قضایی شهید مفتح موفق به حکم اخذ خلع ید شد که با دادخواست تجدید نظر سازمان هواشناسی نهایتا حکم تأیید و اجرائیه آن نیز صادر شده است.

وی ادامه داد: پس از صدور اجرائیه، حکم توسط دادورز اجرای احکام ابلاغ شد و حداکثر تا پایان وقت اداری چهارشنبه ۸۹٫۲٫۲۱ به سازمان مهلت دادند که یا حکم اجرا شود یا رضایت محکوم له پرونده اخذ شود در غیر این صورت دادورز نسبت به اجرای احکام رأساً اقدام خواهند کرد.

مشاور سازمان هواشناسی کشور گفت: سازمان هواشناسی که به موجب قانون اجازه تاسیس اداره‎کل هواشناسی مصوب ۱۳۷۷ تاسیس و حیات حقوقی به خود گرفت تقریبا در سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی براساس طرح‌های مصوب و تجویز بالاترین مقامات کشوری و لشکری این اراضی در اختیار سازمان‌ها و شرکت‌های مستقر در این محدوده قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام بهاری تأکید کرد: در صورت اجرای این حکم خدمات هواشناسی هوانوردی، دریایی و جاده‌ای، خدمات هواشناسی کشاورزی و آبشناسی و خدمات هواشناسی آلودگی هوا و خدمات عامه هواشناسی تعطیل می‌شود و در کوتاه‏ مدت و بلندمدت خسارت مالی و جانی فراوانی به کشور وارد می‌شود.

وی یادآور شد:در هرروز برای ۱۴ فرودگاه کشور پیش‌بینی فرودگاهی ۳۰ساعته با فاصله زمانی ۶ ساعت؛ برای ۸ فرودگاه کشور پیش‌بینی فرودگاهی ۹ساعته با فاصله زمانی ۳ ساعت و برای کلیه فرودگاه‏های کشور پیش‌بینی فرودگاهی ۱۴ساعته با فاصله زمانی ۱۲ ساعت تهیه و در اختیار کادر پروازی قرار می‌گیرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها