بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۳۰ درصد سهام ایران‌ایر سهام عدالت می‌شود

کد خبر: 11005 Print This Post
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۱:۰۷
۳۰ درصد سهام ایران‌ایر سهام عدالت می‌شود

با مصوبه جدید دولت، ۳۰ درصد سهام شرکت هواپیمایی ایران‌ایر بابت سهام عدالت واگذار می‌شود.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دولت با پذیرش پیشنهاد وزارت اقتصاد در مصوبه جدیدی موافقت کرد میزان سهام قابل واگذاری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بابت سهام عدالت ۳۰ درصد تعیین می‌شود.

پیش از این فرهاد پرورش مدیرعامل ایران ایر در مورد واگذاری هما به بخش خصوصی ضمن بیان اینکه این ایرلاین مشمول واگذاری است، گفت: طی همکاری با سازمان خصوصی‌سازی امید است حداقل بیش از ۵۰ درصد سهام هما واگذار شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در حال حاضر بخشی از سهام هما طبق دستور به سهام عدالت واگذار شده است و بخشی از آن سهام ترجیحی است که به کارکنان و مدیران واگذار می‌شود و امید است که بتوان حداقل ۱۶ درصد این ایرلاین را به بخش خصوصی واگذار کرد تا ۵۱ درصدی شویم و طبق قوانین تجارت شرکت را اداره کنیم.

مدیرعامل هما تصریح کرد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد آن بسته به نظر دولت حاکمیتی خواهد ماند اما امید است بتوان ۷۰ الی ۸۰ درصد این ایرلاین را طی همکاری با سازمان خصوصی واگذار کنیم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها