بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صنعت ساختمان کشور باید به مرحله صنعتی‌سازی برسد

کد خبر: 5553 Print This Post
۲۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۳۴
صنعت ساختمان کشور باید به مرحله صنعتی‌سازی برسد

www.BanaNews.irشهردار بوشهر گفت: امروزه نیاز شهرها به حجم زیاد مسکن، مدیران را ملزم می‌کند که صنعت ساختمان کشور را از سنتی‌سازی به مرحله صنعتی‌سازی سوق دهند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فضل‌الله توسلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر در ارتباط با سومین نمایشگاه صنعت ساختمان در بوشهر اظهار داشت: بی‌شک برگزاری این نمایشگاه‌های نقش مهمی در آشنایی متخصصان با آخرین فناوری‌های روز دارد.

وی افزود: با توجه به بافت شهر بوشهر انتظار است پیمانکاران با آخرین دانش و فناوری روز در این زمینه بیشتر آشنا شوند.

شهردار بوشهر تصریح کرد: امروزه صنایع مسکن به عنوان عامل محرک اقتصاد به شمار می‌روند و بخش‌های عظیمی از صنایع کشور به طور مستقیم و غیر‌مستقیم با آن در ارتباط بوده و رشد اقتصادی و جنبه‌های درآمدی چشمگیری را با خود به همراه دارند.

توسلی گفت: امید است توجه به نوآوری و فناوری‌های نوین در اولویت کاری چنین نمایشگاه‌هایی قرار گیرد تا این نمایشگاه علاوه بر داشتن جنبه تجاری موجب ایجاد و تقویت هر چه بیشتر ارتباط علمی بین متخصصان و صنعتگران شود.

شهردار بوشهر اظهار داشت: شرایط و ابعاد این صنعت به گونه‌ای پچیده است که فناوری‌های مدرنی چون نانوتکنولوژی و همچنین مباحث استراتژیکی چون حفظ محیط زیست و بهینه‌سازی انرژی در سرلوحه کار و تحقیقات محققان و دست‌اندرکاران این عرصه قرار گرفته است.

وی بیان داشت: امروزه نیاز شهرها به حجم زیاد مسکن مدیران را ملزم می‌کند که صنعت ساختمان کشور را از سنتی‌سازی به مرحله صنعتی‌سازی سوق دهند و در این راه نوآوری و ارتقای کیفیت ساخت و ساز و تحول در بخش صنعت ساختمان‌سازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

شهردار بوشهر خاطر‌نشان کرد: برپایی سومین نمایشگاه صنایع ساختمان در بندر بوشهر که خود در‌گذشته نه چندان دور دارای یک سبک و اسلوب جهانی در ساختمان‌سازی و معماری بوده است، فرصت مغتنمی است تا کارشناسان و معماران و دانش‌پژوهان استان از نزدیک با آخرین استانداردها و دستاوردهای علمی این عرصه آشنا شوند‌.

توسلی عنوان داشت: از آن روز که حمورابی پادشاه بابلی در ۱۸۰۰ سال پیش از میلاد، نخستین سند شناخته شده بشر را که در آن یک فرمانروا مجموعه قوانینی را برای ملت خود اعلان کرد و در آن با تحکم به اهمیت ساختمان‌سازی اشاره کرده و به مجازات شدید معمار بی‌توجه به استحکام خانه فرمان داد تا به امروز که بشر در عصر نانوتکنولوژی به سر می‌برد‌، مباحث ساختمان‌سازی روز‌به‌روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها