بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سهم صنعتی سازی مسکن در سطح کشور به ۲۸ درصد رسید

کد خبر: 2925 Print This Post
۲۰ دی ۱۳۸۹ | ۱۰:۰۴
سهم صنعتی سازی مسکن در سطح کشور به ۲۸ درصد رسید

www.BanaNews.irمجری صنعتی سازی مسکن در کشور گفت: گزارش های رسمی حاکی از آن است که اکنون وضعیت ساخت صنعتی مسکن در سطح کشور به ۲۸ درصد رسیده، در حالی که تا پایان برنامه چهارم این رقم کمتر از پنج درصد بود.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا،’سیدحسن قلعه نویی’اظهار داشت: براساس گزارش های منتشر شده برنامه واحدهای مسکونی در سطح کشور یک میلیون و ۲۸۰ هزار دستگاه ذکر شده که از این رقم سهم ۲۸ درصدی آن ۳۵۸ هزار و ۴۰۰ دستگاه است.

مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه های ساختمانی ایران (مپسا)افزود: برای ترویج صنعتی سازی مسکن در کشور در قالب ۲۵۰ بخش و گروه بالغ بر ۹ هزار نفر از شیوه ساخت وساز صنعتی در شهرجدید پرند بازدید به عمل آورده اند.

قلعه نویی تاکید کرد: نگرش سیستمی در بخش مسکن موجب رونق فعالیت ها و شتاب تحقق برنامه خواهد شد و در غیر این صورت اجزای از هم جدا هیچگاه ضامن دستیابی به اهداف برنامه ها نخواهند بود.

وی یادآور شد: مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن وشهرسازی در مطالعات خود ۱۰ سیستم ساختمانی یا فناوری نوین را برای بهره گیری در ساخت وساز مسکونی کشور مورد تایید قرار داده که هر یک از این سیستم ها براساس شرایط اقلیمی هرمنطقه از کشور قابل استفاده است.

قلعه نویی اضافه کرد: برخی از سیستم های ساختمانی نخست همه اجزای آن وارداتی بود اما اکنون بسیاری از آنها با بهره گیری از امکانات داخل کشور مورد استفاده قرار می گیرند.

وی گفت: ایران از نظر تامین اقلام مختلف مصالح ساختمانی غنی است و فناوریهای نوین در کشور با استفاده از مواد و مصالح در داخل کشور امکان ساخت دارند.

وزارت مسکن وشهرسازی برای اجرای طرح مسکن مهر در سطح کشور به استعداد ساخت ۹۳۷ هزار واحد مسکونی زمین واگذار کرده است.

دولت به منظور حمایت از ساخت صنعتی واحدهای مسکونی طرح مهر میزان تسهیلات بانکی آن را ۲۵۰ میلیون ریال تعیین کرده درحالی که برای روش سنتی این تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریال مشخص شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها