بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

یک کارشناس مسکن: کمیت و کیفیت تولید مسکن، پاسخگوی نیاز کشور نیست

کد خبر: 20969 Print This Post
۰۸ آذر ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۱
یک کارشناس مسکن:  کمیت و کیفیت تولید مسکن، پاسخگوی نیاز کشور نیست

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن گفت: طبق آمارهای شهرداری، طول عمر مفید ساختمان در کشور ۳۰ سال است که به وسیله ساخت و ساز صنعتی می‌توانیم آن را به بالای صد سال برسانیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمود گلا‌بچی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه روشی جز تولید صنعتی برای پاسخگویی به نیاز سالانه ۱٫۵ میلیون واحد مسکن در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: با استفاده از روش‌های تولید سنتی نمی‌توانیم این نیاز را برطرف سازیم.

وی افزود: روش‌های صنعتی الزاما به‌معنای گران‌تر شدن هزینه اجرای ساختمان نیستند؛ البته این روش‌ها نیازمند یک سرمایه‌گذاری اولیه برای ایجاد فرآیند تولید صنعتی و آموزش و تامین نیروی انسانی است؛ بنابراین تولید صنعتی در حقیقت به کاهش هزینه ساختمان منجر خواهد شد چراکه زمان ساخت را به میزان قابل توجهی کاهش داده و کیفیت و عمر مفید ساختمان را افزایش می‌دهد.

گلاب‌چی در ادامه خاطرنشان کرد: امروزه قدم‌های بلندی به سمت صنعتی سازی تولید ساختمان برداشته شده است و به پیشرفت‌های قابل توجهی در این زمینه دست یافته‌ایم.

وی ادامه داد: همچنین به لحاظ دانش فنی و علمی کمبودی نداریم و این تکنولوژی در اختیار متخصصان ما است. آنچه فقدانش حس می‌شود کمبود در زمینه تامین شرایط برای محقق شدن تولید صنعتی است.

این کارشناس همچنین با اشاره به این‌که در فرایند صنعتی‌سازی، زمان ساخت ۴۰ درصد کاهش می‌یابد، اظهار کرد: آنچه بسیار حائز اهمیت می‌باشد اینکه در کنار کاهش چشمگیر زمان ساخت، می‌توانیم کنترل کیفیت دقیقی داشته باشیم و سرانجام به تولید ساختمانی با طول عمر بالای یکصد سال دست یابیم.

وی در پایان تاکید کرد:‌ فرآیند صنعتی شدن تولید ساختمان در کشور نیازمند تلاش همه‌جانبه تمامی نهادها است تا بستری فراهم شود که جامعه تولید صنعتی را پذیرفته و از آن بهره‌مند شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها