بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

یکنواختی ظاهری عیب صنعتی‌سازی مسکن است

کد خبر: 1012 Print This Post
۲۲ آذر ۱۳۸۹ | ۰۹:۲۶
یکنواختی ظاهری عیب صنعتی‌سازی مسکن است

www.banaews.irمشاور رئیس مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان گفت: یکنواختی ظاهری ساختمان‌های صنعتی در برخی موارد آزادی انتخاب و تنوع در مصالح و معماری را تحت‌الشعاع قرار داده و امتیازات حاصله از بکارگیری روش‌های صنعتی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محسن تهرانی‌زاده افزود: یکی از شاخصه‌های صنعتی‌سازی، تولید انبوه محصولاتی است که قبلا به طرق سنتی و با روش‌های دستی تهیه می‌شدند.

وی ادامه داد: این محصولات باید دارای ویژگی‌های استاندارد از نظر کیفیت و کمیت در تولید، فروش و بازار به طور همزمان و به کارگیری روش‌های خودکار و مکانیزه در روند تولید باشد علاوه بر آن به لحاظ تولید انبوه، قیمت‌ها در مقایسه با تولیدات سنتی باید پایین‌تر و محصولات دارای کیفیت ثابت و قابل پیش‌بینی باشند.

وی با بیان اینکه صاحب نظران همواره محاسن و معایبی را برای صنعتی شدن ساختمان‌سازی بر شمرده‌اند خاطر نشان کرد: روش صنعتی‌سازی به دلیل تولید سری و انبوه، ناگزیر به چشم پوشی از برخی اعمال و سیلقه‌ها و در نتیجه تنوع گرائی‌ها است.

تهرانی‌زاده تصریح کرد: یکنواختی ظاهری اینگونه ساختمان‌ها، در بعضی موارد، آزادی انتخاب و تنوع در مصالح و شکل و نیز معماری را تحت‌الشعاع قرار داده و امتیازات حاصله از بکارگیری روش‌های صنعتی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

رئیس کمیته بازنگری آئین‌نامه ۲۸۰۰ گفت: از آنجایی که قیمت تمام شده ساختمان‌های سنتی خارج از توان پرداخت اقشار کم درآمد تا متوسط است، بنابراین کاهش قیمت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و این امر تنها با تغییر سیستم‌های سنتی و جایگزین کردن آنها با سیستم‌های صنعتی و همراه شدن با آخرین تغییرات روز دنیا، با در نظر گرفتن شرایط بومی، اقلیمی، لرزه خیزی و فرهنگی کشور میسر می‌شود.

به گفته وی، از مهمترین ویژگی‌های صنعتی سازی مسکن، بهبود شرایط محیط کار است به گونه‌ای که امکان استفاده از نیروی کار تحصیل کرده و متخصص را فراهم می‌سازد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها