بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

استاندار تهران خواستار ایمن سازی ٢۵ هزار انشعاب برق ناایمن در بازار تهران شد

کد خبر: 86903 Print This Post
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۴
استاندار تهران خواستار ایمن سازی ٢۵ هزار انشعاب برق ناایمن در بازار تهران شد

استاندار تهران گفت: تأمین و حفظ ایمنی مردم به عهده ما است و یکی از اقدامات مهم تأمین امنیت در بازار تهران، ضرورت ایمن سازی شبکه برق آن است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ اسفندماه سال گذشته نشستی با حضور استاندار تهران به منظور رفع مشکلات بازار بزرگ تهران به ویژه در خصوص رفع مشکلات برق واحدها برگزار شد.در جلسه سال گذشته فرصتی سه ماهه به شرکت توزیع برق تهران داده شد تا از طریق اخطار به مشترکان، مشکلات شبکه برق ٢۵ هزار واحد مرتفع شود.

امروز (سه شنبه)جلسه پیگیری مصوبات اتخاذ شده برای رسیدگی به مشکلات و افزایش ایمنی بازار به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران و با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان،مسئولان شهرداری منطقه و شورای شهر و نماینده اصناف برگزارشد.

استاندار تهران در این جلسه با اشاره به حادثه ساختمان پلاسکو گفت: عدم رعایت نکات ایمنی در ساختمان پلاسکو را شاهد بودیم و با این تجربه باید مقابل تهدیدات ناشی از نا ایمنی در بازار تهران را گرفت.

مقیمی افزود:مسئولیت حفظ ایمنی مردم به عهده ما است و بازار تهران پر از اجناس اشتعال زا است و باید ایمنی کامل در انشعاب برق بازار برقرار شود و یکی از اقدامات مهم در بازار تهران ایمن سازی شبکه برق آن است.

در ادامه این جلسه شرکت توزیع برق تهران در گزارشی اعلام کرد: ۵١ هزار انشعاب برق در بازار بزرگ تهران وجود دارد که ٢۵ هزار انشعاب فرسوده و نا ایمن است که از این تعداد ۶٧۵٠ انشعاب در شرایط اضطرار فرسودگی هستند.

نماینده شرکت توزیع برق تهران در ادامه این گزارش افزود: هزینه اصلاح شبکه برق هر مشترک در بازار تهران با تجمیع کنتورهای، برق مبلغ ١.۵ تا دو میلیون تومان است و نیاز به همراهی کسبه بازار برای تأمین ایمنی انشعابات است.

در این جلسه با دستور استاندار تهران مصوب شد در کارگروهی متشکل از نماینده اوقاف وامور خیریه، دادستانی، شهرداری، اتاق اصناف و شرکت برق تهران راهکاری برای ایمن سازی ۶٧۵٠ انشعاب که در شرایط اضطرار و فرسودگی هستند تا پایان سال مشخص شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، در این جلسه همچنین درخصوص نصب سیستم اعلام و اطفاء حریق در واحدهای تجاری بازار تصمیماتی اتخاذ شد.

 

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها