بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

گیلان دارنده رتبه نخست در مقاوم سازی خانه های روستایی

کد خبر: 86696 Print This Post
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۹:۳۶
گیلان دارنده رتبه نخست در مقاوم سازی خانه های روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، با اشاره به اجرای طرح هادی در ۸۰۰ روستای استان،گفت: تاکنون ۶۳ درصد خانه‌های روستایی گیلان در برابر زلزله مقاوم‌سازی شده اند که از این حیث در کشور در جایگاه نخست قرار داریم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ مهندس «محمد اکبرزاده» با اشاره به زندگی یک میلیون نفری از جمعیت دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفری گیلان در روستاها، اظهار کرد: تاکنون در ۸۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان گیلان طرح هادی اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای ۳۹ درصدی طرح هادی در استان، افزود: استان گیلان دارای ۲۷۰۰ روستاست که از این تعداد بیش از ۲۰۰۰ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان گفت: شاخص اجرای طرح هادی در سطح کشور ۴۲ درصد است که تلاش می شود در باقی روستاهای بالای ۲۰ خانوار گیلان نیز این طرح اجرایی شود.

این مقام مسئول، به صدور سند روستایی در استان گیلان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۱۱۵ هزار سند مالکیت برای روستائیان استان گیلان صادر شده است که پیش‌بینی می‌شود امسال نیز ۲۰ هزار سند مالکیت روستایی صادر شود.

اکبرزاده افزود: تاکنون ۶۳ درصد خانه‌های روستایی گیلان در برابر زلزله مقاوم‌سازی شده اند که از این حیث در کشور در جایگاه نخست قرار داریم.

وی هم‌چنین با اشاره به برخی دیگر از اقدامات این نهاد امسال، یادآور شد: ۱۷۱ میلیارد تومان پروژه عمرانی امسال در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت استان اجرایی می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، به سهمیه ساخت ۲۳ هزار واحد مسکن مهر در حوزه شهرهای زیر ۲۵ هزار خانوار این نهاد در استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد تاکنون ۲۲ هزار و ۳۰۰ واحد ساخته شده است.

 

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها